728 x 90

وحشت رژیم آخوندی از قیام مردم عراق

تظاهرات مردم عراق علیه گسترش فساد در این کشور
تظاهرات مردم عراق علیه گسترش فساد در این کشور

اوجگیری قیام مردم عراق در بیش از ۱۰استان مرکزی و جنوبی این کشور حکومت آخوندی را وحشت‌زده کرده است، مخصوصاً که قیام‌کنندگان با شعار اخراج رژیم و با به آتش کشیدن مراکز و دفاتر شبه‌نظامیان وابسته به آن خشم خود را از این حکومت ابراز می‌کنند

پاسدار جعفر همتی و پاسدار قاسم رضایی از سرکردگان سپاه و نیروی انتظامی رژیم اعلام کردند: به‌دلیل مسائل امنیتی مرز خسروی و چذابه بسته شده است‌.

تلویزیون الحدث خبر داد پاسدار قاسم سلیمانی سرکرده نیروی تروریستی قدس در بغداد اتاق عملیات تشکیل داده است و شبه‌نظامیان عصائب و حزب‌الشیطان عراق و سپاه بدر را برای مقابله با قیام‌کنندگان عراقی بسیج کرده است

 

خبرگزاری رسمی رژیم ـ ایرنا ـ که وحشت رژیم را از همان شروع تظاهرات عراق با عنوان «تجمع بحث برانگیز با شعار مشکوک در بغداد»، بازتاب کرده است، می‌نویسد: ‌«این تظاهرات که متولیان ناشناخته‌ای دارد با عناوینی مانند «تظاهرات اکتبر» یا «تظاهرات میلیونی» فراخوان شده بود در حالی برگزار شد که گروه‌های معروف سیاسی مانند جریان صدر از پیوستن به آن خودداری کرده‌اند»، «تظاهرکنندگان در میان تدابیر امنیتی در میدان التحریر بغداد تجمع کرده و خواستار اصلاح وضع عمومی عراق شدند» و « نگرانی‌ها نسبت به تظاهرات امروز و احتمال دامنهدار شدن آن در روزهای آینده، وجود دارد».

 

کیهان خامنه‌ای نیز هدف از ناآرامیهای عراق را بستن تنفس‌گاه رژیم در شرایط تحریم‌ها دانسته و می‌نویسد:‌ «تلاش برای بستن یکی از مهم‌ترین تنفس‌گاههای اقتصادی کشور، خباثت کمی نیست».

کیهان ولایت، اروپایی‌ها را عامل حوادث اخیر عراق دانسته و ضمن حمله به حسن روحانی و خنده‌های در ملاقات با سران کشورهای اروپایی، نوشته است: «قهقهه زدن که هیچ، لبخند زدن به چنین گرگ‌های کراوات‌زده هم خطاست، چه رسد به این‌که به آنها امید بسته و پس از ۴سال خلف‌وعده، بگوییم«راه هنوز بسته نشده است». آقای روحانی! آنچه در عراق جریان دارد، تلاش مفتضحانه همین کشورها برای بستن«راه» است!»

 

مطالب مرتبط: