728 x 90

هفت کشور بزرگ صنعتی جهان: «تهران به روسیه موشک بالستیک بدهد، پروازهای ایران‌ایر به اروپا ممنوع می‌شود»

موشک بالستیک
موشک بالستیک

خبرگزاری رویترز به‌نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گزارش داد که کشورهای گروه هفت آماده‌اند در صورت اقدام رژیم ایران در انتقال موشکهای بالستیک به روسیه، این رفتار را با مجازات‌های شدید جدید مانند ممنوع کردن پروازهای «ایران‌ایر» به اروپا پاسخ دهند.

هفت کشور بزرگ صنعتی جهان (G۷) روز جمعه ۲۵ اسفند در بیانیه‌یی به رژیم ایران هشدار دادند که در صورت انتقال موشکهای بالستیک به روسیه، اقدام‌هایی علیه این کشور انجام خواهند داد.

رهبران گروه هفت کشور بزرگ صنعتی جهان در بیانیه خود اعلام کردند: «اگر رژیم ایران به انتقال موشکهای بالستیک یا فناوریهای مرتبط با آن به روسیه ادامه دهد، ما آماده پاسخگویی سریع و هماهنگ از جمله اقدام‌های جدید و مهم علیه ایران هستیم».

همزمان مقام ارشد آمریکا روز جمعه در جمع شماری از خبرنگاران گفت که اگر ایران تصمیم به انتقال موشکهای بالستیک به روسیه بگیرد، پاسخ جامعه بین‌المللی سریع و شدید خواهد بود.

 

بیانیه رهبران گروه ۷ درباره رژیم ایران

سایت شورای اتحادیه اروپا

ما مجدداً فراخوان خودمان را از طرف‌های ثالث تکرار می‌کنیم که فوراً حمایت مادی از جنگ تجاوزکارانه غیرقانونی و غیرقابل توجیه روسیه علیه اوکراین را متوقف کنند، در غیراینصورت با هزینه‌های سنگین مواجه می‌شوند.

ما به‌شدت نگران گزارشهایی هستیم که نشان می‌دهد ایران در حال بررسی انتقال موشکهای بالستیک و فناوریهای مرتبط به روسیه پس از این‌که پهپادهایی برای رژیم روسیه تأمین کرده است که در حملات بی‌امان علیه مردم غیرنظامی در اوکراین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ما از ایران می‌خواهیم که این کار را انجام ندهد، زیرا به بی‌ثباتی منطقه می‌افزاید و نشان‌دهنده تشدید مادی اساسی در حمایت از جنگ روسیه در اوکراین است - تجاوزی که نقض آشکار قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل است.

در صورتی که ایران به ارائه موشکهای بالستیک یا فناوریهای مرتبط به روسیه ادامه دهد، ما آماده واکنش نشان دادن سریع و هماهنگ از جمله اقدامات جدید و قابل توجه علیه ایران هستیم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/20e48a50-b8da-406c-ac93-c0b7c23453e5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات