728 x 90

ایران قیام سراسری – شماره ۳۴

در هجدهمین شب قیام، تظاهرات و درگیری با مزدوران خامنه‌ای، در بسیاری نقاط تهران، کرج، اصفهان، مشهد، شهریار و سنندج

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

ایران قیام سراسری – شماره ۳۴

در هجدهمین شب قیام، تظاهرات و درگیری با مزدوران خامنه‌ای، در بسیاری نقاط تهران، کرج، اصفهان، مشهد، شهریار و سنندج

 

در ادامه تظاهرات و خیزش دانشگاهها که در تمام روز دوشنبه ادامه داشت، در هجدهمین شب قیام، درگیری و جنگ و گریز و تظاهرات شبانه در بسیاری نقاط تهران، از جمله، در پونک، امیرآباد شمالی، اشرفی اصفهانی، تجریش، شهر‌آرا و شهریار ادامه داشت.

جوانان شورشی در تهران با جنگ و گریز، با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور» به تظاهرات شبانه پرداختند. در تجریش مردم با شعار «ننگ ما ننگ ما رهبر الدنگ ما»، پاسخ تهدیدات و حرفهای امروز خامنه‌ای در مورد قیام را دادند. در خیابان اشرفی اصفهانی، جمعیت به تظاهرات شبانه ادامه دادند. در اکباتان، شهر‌آرا، امیر‌آباد شمالی و پونک نیز طنین شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر دیکتاتور» از خانه‌ها بگوش می‌رسد. در اکباتان که از یکی از خانه‌ها مزدوری شعار «مرگ بر منافق» سرداد، به یکباره از صدها نقطه شعار «مرگ بر خامنه‌ای» فضا را پر کرد و صدای مزدور را محو کرد.

در سنندج تظاهر کنندگان در سه راه شریف‌آباد و ششم بهمن بنرهای رژیم آخوندی را به آتش کشیدند. تظاهر کنندگان و جوانان شورشی در محله نایسر تظاهرات کردند و با مزدوران موتورسوار درگیر شدند. در شیراز تظاهرات شبانه و بوق زدن هماهنگ ماشینها در اعتراض به حضور گسترده نیرو‌های سرکوبگر در خیابان چمران شنیده می‌شد.

روز گذشته علاوه بر تظاهرات گسترده در دهها دانشگاه ایران، دانشجویان دلیر اصفهان، نمایشگاه مزدوران بسیجی را در ورودی دانشگاه اصفهان به آتش کشیدند. در شهریار دختران دانش‌آموز با شعار «این همه سال جنایت مرگ بر این ولایت و نترسید نترسید ما همه با هم هستیم» تظاهرات کردند. دختران دانش‌آموز در مدرسه‌ای در شهر کرج، مدیر آموزش و پرورش را با شعار «بی‌شرف، بی‌شرف» از مدرسه بیرون کردند.

هم‌چنین مراسم خاکسپاری یکی از شهدای قیام به‌نام نیکا شاه‌کرمی در خرم‌آباد تبدیل به تظاهرات با شعار «مرگ بر دیکتاتور» شد. مزدوران با تیراندازی به سمت مردم و پرتاب گاز اشک‌آور مذبوحانه تلاش کردند این تظاهرات را مهار کنند.

در یک تحول دیگر معلمان آزاده فراخوان به اعتصاب دادند. خانم رجوی با درود به معلمان گفت از معلم تا استاد، از دانشجو تا دانش‌آموز همه برای آزادی بپا خاسته‌اند. خروش یکپارچه مرگ بر خامنه‌ای که سپهر ایران را فراگرفته با کشتار و سرکوب خاموش نمی‌شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۲مهر ۱۴۰۱ (۴ اکتبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/775d3411-05d3-4da3-a249-2523eb53c387"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات