728 x 90

نیکی هیلی: ما در کنار مردم ایران خواهیم ایستاد و هرکاری که بتوانیم برای کمک به آنها خواهیم کرد

سخنرانی نیکی هیلی در دانشگاه شیکاگو
سخنرانی نیکی هیلی در دانشگاه شیکاگو

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل طی سخنانی در بنیاد سیاستها در دانشگاه شیکاگو گفت:‌ ما تصمیم گرفتیم در مورد سایر موضوعات خاورمیانه در جلساتمان(در سازمان ملل) صحبت  کنیم مو‍ضوعاتی مانند نقض حقوق‌بشر  توسط رژیم ایران و حمایت آن از تروریسم یا در مورد تسلیحات غیرقانونی حزب‌الله درلبنان یا در مورد نیم میلیون انسانی که در سوریه کشته شده و ۵میلیون آواره که از سوریه می‌آمدند یا تهدیدات مستمری که از جانب داعش بود یا وضعیت فاجعه انسانی در یمن.

به ما گفته شد ما نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم و ما نمی‌توانیم در خلال جلسات (سازمان ملل) در مورد آنها صحبت کنیم ولی ما این کار را کردیم. و در شروع ما تنها بودیم ولی بعد سایر کشورها نیز شروع به صحبت در مورد موضوعات خاورمیانه کردند و به‌زودی ما فرهنگ را در سازمان ملل تغییر دادیم که به‌شدت برخلاف منافع مردم آمریکا بود.

وی در پاسخ به سؤالی در رابطه با رژیم ایران گفت:‌ مردم ایران قدرتی را که در اعتراضشان نهفته است درمییابند و من آن را دوست دارم زیرا شما می‌بینید که آنها شروع به تظاهرات کرده‌اند و می‌بینید که بواقع به مخالفت علیه دولت برخاسته‌اند خواه در زمینه حقوق‌بشر یا اقتصاد باشد تلاش می‌کنند که دولت را به مسیر درست بیاورند و آمریکا از آنها حمایت می‌کند و فکر می‌کنم بسیار مهم است.

رژیم ایران به واقع به مشکلی بزرگ تبدیل شده است زیرا حقوق‌بشر آخرین چیزیست که شما به آن فکر می‌کنید، تروریسم چیزیست که هم‌چنان از آن حمایت می‌کنند ما شرکت آنها را در تروریسم می‌بینیم

این رژیم ایران است که مشکل است و نه مردم ایران. و اکنون این برای مردم ایران یک چالش واقعی است که بیرون آمده و تظاهرات می‌کنند و به‌خاطر تظاهرات کردن مجازات می‌شوند.

ولی ما هم‌چنان در کنار آنها خواهیم ایستاد و فکر می‌کنم شاهد بو دید که دونالد ترامپ حتی در سخنرانی سالانه خود در حمایت از آنها صحبت کرد و ما هرکاری که بتوانیم برای کمک به آنها برای رسیدن به مقصد دموکراسی که به‌دنبال آن هستند خواهیم کرد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات