728 x 90

نیویورک پست: آمریکا قصد دارد آن‌قدر مذاکرات را «کش بدهد» تا رژیم ایران اعلام کند اتمی شده است

سایت اتمی رژیم - عکس از آرشیو
سایت اتمی رژیم - عکس از آرشیو

روزنامه «نیویورک پست» ۷دی، پیرامون مذاکرات هسته‌یی با رژیم ایران نوشت: کناره‌گیری ریچارد نفیو، معاون نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و دو دیپلمات دیگر از مذاکرات «نشانه‌ای وحشتناک» برای مذاکرات و آمریکا است که ممکن است به «جنگ» بیانجامد.
بر اساس این گزارش نفیو و همکارانش ظاهراً با رابرت مالی، نماینده ویژه دولت بایدن در امور ایران، بر سر نحوه و کم و کیف تحریم‌ها علیه رژیم ایران اختلاف‌نظر داشته‌اند. آنها از واشنگتن خواسته بودند تحریم‌های موجود را سفت و سخت اجرا کند، و هم‌چنین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را تحت فشار بگذارد تا موارد بی‌شمار نقض «برجام» از سوی رژیم ایران را اعلام کند.


نیویورک پست در ادامه گزارش خود نوشت: به‌نظر می‌رسد وزارت‌خارجه دولت بایدن قصد دارد آن‌قدر مذاکرات را «کش بدهد» تا رژیم ایران اعلام کند اتمی شده است. بایدن آن‌قدر نسبت به «گزینه‌های جایگزین» برای «توافق ویرانگر اتمی» بی‌میل است که ترجیح می‌دهد چشمانش را بر این حقیقت ببندد که رژیم ایران فقط برای «وقت‌کشی» مذاکره می‌کند.

نیویورک پست در نتیجه‌گیری خود افزود نه تنها باید انتظار داشت «رژیم شیطانی ایران» در دوران صدارت بایدن اتمی‌ شود، بلکه باید مطمئن بود سایر دشمنان آمریکا، که پی برده‌اند دیپلماسی آمریکا «بی‌دندان» است، بر شرارت‌های خود خواهند افزود. دولت بایدن، به جای «صلح از مسیر قدرت»، ضعفی را برگزیده که به احتمال زیاد به جنگ منتهی خواهد شد (العربیه ۷دی).

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c4ca94a8-10df-4f0b-9c47-5822bc5d3295"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات