728 x 90

نگرانی شدید اتحادیه اروپا نسبت به نقض تعهدات هسته‌یی و فعالیت‌های موشکی رژیم آخوندی

اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا

به گزارش یوروپین یونیون اکسترنال اکشن روز سه‌شنبه ۵ بهمن سخنگوی اتحادیه اروپا در سخنان افتتاحیه خود در کنفرانس بین‌المللی خلع‌سلاح سازمان ملل متحد در ژنو گفت:

اتحادیه اروپا نگرانی شدید خود را از ادامه اقدامات رژیم ایران در مغایرت با برجام و پیامدهای شدیدی که در برخی موارد غیرقابل بازگشت بوده و تأثیری که در زمینه منع تکثیر هسته‌یی دارد، ابراز می‌کند و از این رژیم مصرانه می‌خواهد که بدون تأخیر بیشتر آنها را از جمله از طریق تمامی اقدامات شفاف‌سازی به‌حالت اول برگرداند.

سخنگوی اتحادیه اروپا افزود: ما هم‌چنین نسبت به فعالیت موشکهای بالستیک رژیم ایران شدیداً نگرانیم و از این رژیم می‌خواهیم از فعالیت‌هایی که با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد مغایرت دارد، خودداری کند و هیچ‌گونه فعالیتی را در ارتباط با موشکهای بالستیک که برای حمل سلاحهای هسته‌یی طراحی‌شده، از جمله پرتاب‌هایی با استفاده از فناوری موشک بالستیک انجام ندهد. ما هم‌چنین از رژیم ایران می‌خواهیم که طبق قطعنامه‌های ذیربط شورای امنیت سازمان ملل متحد، هیچ موشک یا قطعات موشکی یا فناوری موشکی به شبه‌نظامیان ارسال نکند... .

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/50f8a59c-22a7-4b38-b8cb-b685a12d0bb6"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات