728 x 90

نمای روز ـ بحران کرونا و شراره‌های آتشین در زیر پوست شهر

در حالی که کرونای ولایت به جان مردم افتاده و آمار قربانیان ویروس کرونا روزبه‌روز بالاتر می‌رود آخوند شیاد روحانی ۱۲تیر ۹۹ در اوج بی‌شرمی گفت: «ما توانسته‌ایم الحمدلله افتخارآمیز حرف بزنیم».

دکتر مسعود مردانی، فوق تخصص بیماریهای عفونی: «هر روز که ساعت یک و دو این سخنگوی وزارت بهداشت می‌آید می‌گوید امروز ۱۶۰تا از هموطنان عزیز مان در خاک و خون حالا اگر واقعاً این تعداد اصلی شاید بالاتر از این هم باشد ولی آیا این برای شما زجرآور نیست»؟

چه کسی نمی‌داند چه بلایی سر مردم آوردند؟ چرا مردم، بی‌دفاع در قتلگاه رها شدند؟

دکتر مسعود مردانی، فوق تخصص بیماریهای عفونی: «مجری: آقای دکتر چی شد دوباره برگشت؟ خودمان می‌دانیم چی‌کار کردیم دیگر [خنده]. ». . .

گفتند قربانیان زمینه بیماری قبلی داشتند و آن‌قدر ساده‌سازی و بازگشایی کردند که کار به اینجا کشید.

رامین سامی، رئیس مجتمع آموزشی درمانی خورشید اصفهان: «رنج سنی مبتلایان پایین آمده گروه سنی تقریباً ۲۵سال تا ۴۵سال درگیر شدند».

شیرانی، متخصص بیماریهای عفونی بیمارستان خورشید اصفهان: «بعضی موقع‌ها ما موارد از مرگ را در بین افراد کاملاً سالم و جوان داشتیم».

  • خبرنگار: پس داشتیم مرگ بین جوانان را؟
  • شیرانی: بله بله افرادی که جوان هستند و هیچ بیماری زمینه‌ای خاصی نداشته.

آخوند روحانی ۳خرداد ۹۹: «مرگ و میرها عمدتاً نسبت به افرادی اتفاق افتاده که بیماری زمینه‌ای داشتند».

یک روزنامه حکومتی ضمن هشدار نسبت به شراره‌های خشم جامعه نوشت: «راهبرد مشخص و غریزی جامعه ایران در برابر بحرانهای متعدد، سکوت فراگیر است. سکوتی که تنها گاهی شراره‌ای از آن از زیر پوست جامعه بیرون می‌زند... این سکوت گرچه ممکن است در کوتاه‫مدت فضایی آرام را در ذهن تصمیم‌گیران پدید آورد، لیکن به‌شدت نگران‌کننده و خطرخیز است».

  • مجری: اوضاع خیلی بدتر از این چیزی هست که فکرش را بکنید.

بله! آتش قیام از زیر خاکسترهای نظام شعله می‌کشد و شراره‌های خشم و نفرت از زیر پوست جامعه فوران خواهد کرد.