728 x 90

نشنال: فراخوان تظاهرات کنندگان ایرانی در لندن برای نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران

تظاهرات ایرانیان در لندن ۵مرداد۹۸
تظاهرات ایرانیان در لندن ۵مرداد۹۸

روزنامه نشنال امارات متحده عربی نوشت:‌ هزاران ایرانی تظاهر کننده در لندن از دولت انگلستان خواستار نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران شدند.

نشنال روز ۵مرداد۹۸افزود:

تظاهر کنندگان در لندن مصرانه از انگلستان خواستند سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات و ولی‌فقیه را در لیست نهادهای تروریستی قرار دهد.

ایرانیان مقیم انگلستان روز شنبه در لندن راهپیمایی کردند تا نهادهای مختلف رژیم ایران را به‌عنوان سازمانهای تروریستی نامگذاری کند.

این حرکت در شرایطی است که تنشهای دیپلماتیک بین انگلستان و رژیم ایران در ارتباط با توقیف نفتکشها بالا رفته است.

شورای ملی مقاومت ایران این حرکت اعتراضی را برگزار کرده تا از انگلستان بخواهد تحریم‌هایی را علیه رژیم ایران اعمال کند.

 

مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت به تظاهر کنندگان گفت تظاهرات شما امروز در لندن نتیجه یک سلسله تجمعات اعتراضی ایران آزاد است که از بروکسل تا واشنگتن و برلین و استکهلم طی یک ماه و نیم برگزار می‌شود.

-وی گفت اینها همه در ادامه گردهمایی سالانه مقاومت ایران است که دو هفته قبل برگزار شد.

-خانم رجوی گفت رژیم ایران یک زبان بیشتر نمی‌فهمد و آن زبان قاطعیت است و از بریتانیا و اروپا خواست به ملاها باج ندهند، به کاهش فشار تحریم‌ها کمک نکنند و شماری از گروهها و نهادهای رژیم را سازمانهای تروریستی اعلام کنند.

خانم رجوی مشخصاً از دولت جدید انگلستان خواست تا از حقوق‌بشر در ایران حمایت کند و برای اعزام یک هیات تحقیق بین‌المللی برای بازدید از زندانهای رژیم ایران اقدام کند تا با زندانیان سیاسی و به‌خصوص زنان ملاقات کنند.

-وی گفت پاسخ امروز ما باید قاطع باشد و بر این اساس باشد که سپاه پاسداران و رژیم ایران به‌خاطر جنایاتشان مورد حسابرسی قرار بگیرند.

 

متیو آفورد پارلمانتر و سیاستمدار بریتانیایی از فراخوانهای خانم رجوی برای نامگذاری تروریستی شدن این گروهها حمایت کرد.

دکتر متیو آفورد گفت این سازمانها بایستی در تمامیتشان مطابق قانون تروریزم نامگذاری شوند.

وی گفت ما بایستی خواهان تغییر رژیم در ایران باشیم تا دولتی به رهبری خانم رجوی به‌سر کار بیاید تا ایرانی بهتر و نظام جهانی بهتر داشته باشیم.

 

سیاستمدار و نماینده مجلس راجر گادسیف از حزب مخالف گفت انگلستان بایستی حق مردم ایران را به‌رسمیت بشناسد تا این دیکتاتوری مذهبی را تغییر بدهند و از شورای ملی مقاومت ایران و رئیس جمهور منتخب آن خانم مریم رجوی و پلتفرم دموکراتیک ۱۰ماده‌یی او برای ایران آینده حمایت کند برنامه‌یی که نقشه مسیری روشن برای ایجاد یک ایران آزاد و دموکراتیک برای مردم ایران فراهم کرده است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات