728 x 90

اعدام یک زندانی سیاسی در زاهدان و دو زندانی در شیراز و خرم‌آباد اعدام ۳۳زندانی از ابتدای دی‌ماه

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

اعدام یک زندانی سیاسی در زاهدان و دو زندانی در شیراز و خرم‌آباد

اعدام ۳۳زندانی از ابتدای دی‌ماه

 

روز دوشنبه ۲۷دیماه ۱۴۰۰، دژخیمان رژیم آخوندی یک زندانی سیاسی بلوچ به‌نام عبدالباسط ریگی ۳۳ساله، اهل سراوان را پس از چهار سال حبس به اتهام قتل و «همکاری با گروه‌های ضدنظام» در زندان زاهدان حلق‌آویز کردند. او در اوایل سال۱۳۹۷ توسط اطلاعات سپاه در سراوان دستگیر و زیر شکنجه‌های وحشیانه قرار گرفت و به دو بار اعدام محکوم گردید.

 

رژیم جنایتکار آخوندی هم‌چنین در روزهای ۲۶ و۲۸دیماه جاری دو زندانی را در زندانهای خرم‌آباد و شیراز به‌دار آویخت. به این ترتیب طی یک‌ماه گذشته حداقل ۳۳نفر در زندانهای مختلف ایران توسط رژیم آخوندی اعدام شده‌اند.

 

مقاومت ایران توجه دبیرکل ملل متحد و همه ارگانهای ذیربط در سازمان ملل، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان زیر اعدام به‌ویژه زندانیان سیاسی که از زمان روی کار آمدن رئیسی جلاد۶۷ شتاب بیشتری به خود گرفته فرا می‌خواند و بر ضرورت ارجاع پرونده نقض سیستماتیک حقوق‌بشر توسط رژیم آخوندی به شورای امنیت ملل متحد و قرار گرفتن سردمداران این رژیم به‌ویژه خامنه‌ای و رئیسی و اژه‌ای در برابر عدالت تأکید می‌کند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۹دی۱۴۰۰ (۱۹ژانویه۲۰۲۲)

 

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7c0635ba-674f-4253-a412-09f895374875"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات