728 x 90

ند پرایس: رهبران رژیم ایران از هیچ اقدام پستی برای خاموش کردن مخالفان فروگذاری نمی‌کنند

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا
ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

ند پرایس سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا روز سه‌شنبه اول آذر در واکنش به گزارشات مبنی بر خشونت جنسی و تجاوز نیروهای امنیتی در زندانها به شماری از معترضان دستگیر شده در ایران در بیانیه‌یی گفت: «به نظر می‌رسد رهبران جمهوری اسلامی از هیچ اقدام پستی برای خاموش کردن مخالفان فروگذاری نمی‌کنند».
وی در بیانیه خود اضافه کرد: «ما از گزارشها و شاهدان عینی مبنی بر تجاوز جنسی به معترضان، از جمله کودکان تحت بازداشت نیروهای حکومتی منزجر هستیم. مقامات ایران از خشونت جنسی به‌عنوان ابزاری برای سرکوب اعتراضات و ایجاد رعب در میان معترضان استفاده می‌کنند».
پرایس در ادامه اضافه کرد: «گزارشهای اخیر در مورد خشونت جنسی توسط مأموران جمهوری اسلامی، نشان‌دهنده مخاطرات جدی است که مردم ایران با آن مواجهند و آمریکا به پیگیرد عاملان سرکوب وحشیانه و خشونت‌آمیز مردم ایران از طریق اقدامات یکجانبه، چند جانبه و در چهارچوب سازمان ملل ادامه می‌دهد».


خاطر نشان می‌شود خبرگزاری سی.ان.ان در یک گزارش تحقیقی که روز دوشنبه ۳۰آبان منتشر کرد با استناد به مدارک به‌دست آمده از خشونت جنسی علیه دستگیر شدگان اعتراضات در ایران خبر داد.
سی.ان.ان، با استناد به مصاحبه با افراد، گزارشها، مستندات و تصاویری که جمع‌آوری کرده، نوشته است: در یکی از این موارد، تجاوزی که صورت‌گرفته باعث ایجاد جراحتی شدید شده است و حتی در یک نمونه دیگر در مورد یک پسر خردسال هم به ثبت رسیده است.
سی.ان.ان در ادامه نوشت دستگاههای امنیتی رژیم ایران از صحنه‌های «خشونت جنسی» فیلم‌برداری هم کرده‌اند.
سی.ان.ان با استناد به‌گفته‌های یک زن کرد ایرانی که برای امنیت او «هانا» معرفی می‌کند می‌گوید که در حین بازداشت هم شاهد خشونت جنسی بوده است و هم متحمل خشونت جنسی شده است.
هانا می‌گوید: «دخترانی بودند که مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند و سپس به شهرهای دیگر منتقل شدند. آنها از صحبت در مورد این چیزها می‌ترسند».
این گزارش می‌افزاید هانا که بیست و چهار ساعت را در بازداشتگاه ارومیه به‌سر برده است گفته است که در حدود «سی تا چهل زن دیگر» نیز به همراه چند پسر آن جا بوده‌اند.
او گفت این پسرها که میان‌شان ۱۴ و ۱۳ساله‌ها نیز دیده می‌شد، همگی در جریان اعتراضات بازداشت شده بودند آنها به‌شدت ضرب و شتم شدند اما ضرب و شتم دختران از آنها نیز شدیدتر صورت می‌گرفت و سپس مأموران امنیتی رژیم ایران آنها را تحت آزار جنسی قرار دادند.
سی.ان.ان هم‌چنین به‌نقل از منابع مطلع که با قربانیان گفتگو کرده‌اند نوشته است که مأموران رژیم ایران با فیلم‌برداری از برخی صحنه‌های خشونت جنسی، از آن به‌عنوان ابزاری برای باج‌گیری و ساکت کردن معترضان استفاده می‌کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/3d411072-11a7-44c2-b219-aabceb9f4920"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات