728 x 90

نامه گای اشمیت شهردار شهر سولتس له بِن فرانسه، درباره معامله ننگین دولت بلژیک با رژیم آخوندی

گای اشمیت شهردار شهر سولتس له بِن فرانسه
گای اشمیت شهردار شهر سولتس له بِن فرانسه

نامه گای اشمیت شهردار شهر سولتس له بِن فرانسه به وزیر دادگستری بلژیک

درباره معامله ننگین دولت بلژیک با رژیم آخوندی نشان دادن ضعف امنیت ما را تضعیف می‌کند و در تضاد کامل با ارزشهای دمکراتیک و مبارزه علیه تروریسم است

آقای وزیر دادگستری

ما این نامه را برای شما می‌نویسیم تا نگرانی عمیق خود را در مورد تصمیم اخیر دولت بلژیک مبنی بر تسهیل انتقال اسدالله اسدی، دیپلمات تروریست رژیم ایران ابراز کنیم.

اسدی و سه همدست وی در سال۲۰۱۸ هنگامی که تلاش می‌کردند حمله‌یی را علیه گردهم آیی مخالفان ایرانی در فرانسه انجام دهند، دستگیر شدند. او بر اساس حجم بسیار بالایی از مدارک انکارناپذیر دستگیر و به ۲۰سال زندان محکوم شد. باید خاطرنشان کرد که اسدی از تقاضای فرجام سرباز زد، زیرا می‌دانست که این کار می‌تواند ابعاد دیگری از تروریسم سازماندهی شده تهران را در اروپا افشا کند.

بسیاری از ما، امضاکنندگان این بیانیه، از جمله خود من، در گردهم آیی «ایران آزاد» شورای ملی مقاومت ایران در سال۲۰۱۸ در ویلپنت، در شمال پاریس شرکت داشتیم. غیر از ما، صدها امضا کننده دیگر اروپایی و آمریکایی مشهور و بیش از صد هزار نفر از عاشقان آزادی از چهار گوشه جهان برای شرکت در این گردهم آیی بزرگ آمده بودند.

با وجود این‌که خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهوری منتخب شورای ملی مقاومت ایران، هدف اصلی این توطئه تروریستی خنثی شده اسدی بود، اگر این بمب منفجر می‌شد، به‌گفته کارشناسان، هزاران نفر، از جمله ما، کشته می‌شدیم.

معاهده کنونی بین دولت بلژیک و رژیم ایران که به آزادی سریع اسدی منجر خواهد شد، دادن چراغ سبز به رژیم ایران برای گسترش فعالیت‌های تروریستی در سراسر اروپا است. شما باید بدانید که تأیید این معاهده شرم‌آور فقط زندگی شهروندان اروپا را به خطر خواهد انداخت.

در جریان دادگاه اسدی فاش شد که او یک شبکه وسیع تروریستی و جاسوسی را در سراسر قاره ما رهبری می‌کرد. او فعالیت‌های شریرانه خود را در آزادی کامل و با بهره‌مندی از مصونیت دیپلماتیک دنبال می‌کرد.

کشورهای اروپایی موفق نشدند شبکه اسدی را از بین ببرند، و آزادی او فقط تهدید تروریستی سیستماتیک این رژیم را در اروپا افزایش می‌دهد.

ما از شما درخواست می‌کنیم همین حالا به این معاهده پایان دهید و تمامی احتمالاتی را که می‌تواند به آزادی اسدی بیانجامد، برطرف کنید.

نشان دادن ضعف، امنیت ما را تضعیف می‌کند و در تضاد کامل با ارزشهای دمکراتیک ما و تلاشهای جمعی‌مان برای مبارزه علیه تروریسم قرار می‌گیرد.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/74850afc-050a-4f31-a8dd-517f4efad0b7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات