728 x 90

مردم درگیر نیازهای اساسی مانند «نان»، «آب»، «هوا»، «مسکن» و... هستند

صف نان
صف نان

امروز مردم درگیر نیازهای اساسی مانند «نان»، «آب»، «هوا»، «مسکن» و... هستند

پرهیز از وعده‌های نشدنی و شنیدن صدای معترضان، عنوان روزنامه حکومتی ستاره صبح است که به وعده‌های دجالگرانه و دروغین مافیای حکومتی اعتراف می‌کند.

ستاره صبح درباره گرانیهای سرسام آوری که روزبه‌روز سیر صعودی را طی می‌کند نوشت: دولت و مجلس یکدست و اصول‌گرا در سال جاری به‌زعم خود دست به «جراحی اقتصادی» زده‌اند. این جراحی اگر در شرایطی انجام شود که رشد اقتصادی کشور مثبت و تورم تک‌رقمی باشد و دولت هم کسری بودجه نداشته باشد.
.. اشکال دیگری که به این سیاست وارد است، این است که این جراحی بزرگ قرار است به دست کسانی انجام شود که جراح حاذق و با تجربه‌ای نیستند؛ بلکه تنها چاقوی جراحی در دست گرفته‌اند..
کسانی که اکنون قصد دارند در کشور جراحی اقتصادی انجام دهند تا بهبود اقتصادی و معیشتی حاصل شود، (!) پیش از این (کمتر از ۲۰ سال پیش) وعده داده بودند که ایران را مثل ژاپن و چین، صنعتی خواهند کرد. مهم‌تر این‌که وعده داده بودند که پول نفت را بر سر سفره‌های مردم می‌آورند. پرسش این است که سرانجام این وعده‌ها چه شد؟ چرا ایران به‌اندازه ژاپن و چین پیشرفت نکرد و پول نفت هم بر سر سفره‌ها نیامد؟ بماند که امروز مردم درگیر نیازهای اساسی مانند «نان»، «آب»، «هوا»، «مسکن» و... هستند. (روزنامه حکومتی ستاره صبح آنلاین ۲ خرداد)

 

برجا ماندن بودجه‌ نجومی نهادهای خاص و جراحی اقتصادی فرودستان! 

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، بر اساس نظر منتقدان، طرح اصلاح اقتصادی دولت دچار دو مشکل اساسی است؛

یکی این‌که این به‌اصطلاح جراحی از جیب و معیشت مردم عادی که طبقه فرودست هستند شروع شده در حالی که می‌بایست از هزینه‌های حکومتی از قبیل بودجه دولت، بودجه مجلس، هزینه‌های تبلیغاتی، تشریفات و امثال اینها شروع می‌شد.

دیگر این‌که استمرار پرداخت یارانه به‌معنای استمرار دمیدن به تنور داغ تورم است، ضایعه بزرگی که در یک دهه و نیم گذشته آن را تجربه کردیم و نتیجه‌یی غیر از افزایش فقر و بیشتر شدن فاصله طبقاتی به بار نیاورد.

وقتی اعداد و آمار رسمی نشان می‌دهند در سال جاری، بودجه نهادهای دولتی، مجلس و نهادهای خاص بیش از ۱۰۰درصد افزایش یافته‌اند، آیا باید جراحی اقتصادی از فرودستان آغاز می‌شد؟ (تیتر نیوز ۲۹اردیبهشت)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/8d4acfa3-5175-4516-9c83-a5d10540d245"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات