728 x 90

محکومیت یک شرکت آمریکایی به جرم نقض تحریم‌های رژیم ایران

وزارت خزانه‌داری آمریکا
وزارت خزانه‌داری آمریکا

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد شرکت «کی سایت- Keysight» موافقت کرده است تا از جانب یکی از شرکتهای تابعه سابق خود به جرم نقض تحریم‌های آمریکا علیه رژیم ایران جریمه‌ای به‌مبلغ ۴۷۳هزار و ۱۵۷دلار جریمه پرداخت کند.

حکم صادر شده بر اساس مقررات مدیریت صادرات مشمول گرفتن مجوز از دولت آمریکا بود. این نقض تحریم با اشراف به این‌که مقصد و استفاده کننده نهایی این کالاها در ایران بود، انجام شده است.

سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا روز ۳مهر نوشت:

سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا - ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰ ساعت ۱۹۳۰:

امروز، اوفک (دفتر کنترل داراییهای خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا) یک توافق تصفیه حساب به‌مبلغ ۴۳۷هزار و ۱۵۷دلار با شرکت کیسایت [Keysight]، شرکتی واقع در سانتا روزا در کالیفرنیا به‌عنوان نهاد جانشین شرکت انیت (Anite Finland OY) واقع در فنلاند را اعلام کرد.

این شرکت تجهیزات آزمایش و اندازه‌گیری و هم‌چنین نرم افزاری مربوطه برای صنایع بی‌سیمی طراحی می‌کند و می‌فروشد.

کیسایت توافق کرده است که به‌خاطر مسئولیت مدنی احتمالی خود بابت صدور کالاها توسط شرکت Anite که ۱۰درصد یا بیشتر از مواد کنترل شده صادرات را از آمریکا به ایران صادر می‌کرد، جریمه پرداخت کند. این مواد بر اساس مقررات مدیریت صادرات، مشمول گرفتن مجوز از دولت آمریکا بود.

این کار با این اشراف که مقصد و استفاده کننده نهایی این کالاها در ایران بود، انجام شده است. اقدامات شرکت Anite منجر به ۶نقض آشکار شده است. OFAC تعیین کرد که شرکت Keysight داوطلبانه این نقضهای آشکار را فاش کرد و این نقضهای ظاهری مصداق یک مورد فاحش را نشان می‌دهد.