728 x 90

محکومیت جهانی اعدام قهرمان ملی و شورشی ایران نوید افکاری

نوید افکاری - قیام مردم ایران
نوید افکاری - قیام مردم ایران

ژان اسلبورن وزیر خارجه لوکزامبورگ: «به قویترین صورت اعدام نوید افکاری در ۱۲سپتامبر را محکوم می‌کنم و بر آزادی بیان و تجمعات تأکید می‌کنم ». . .

وزارت‌خارجه کانادا: «کانادا اعدام نوید افکاری در ایران را به‌شدت محکوم می‌کند».

وزیر خارجه بلژیک: «بلژیک اعدام نوید افکاری را محکوم می‌کند. بلژیک متعهد به لغو جهانی مجازات مرگ است».

وزیر خارجه هلند: «از شنیدن این‌که رژیم ایران قهرمان کشتی نوید افکاری را اعدام کرد، بهت‌زده شدم».

داگمار فرایتاگ، رئیس کمیسیون ورزش پارلمان آلمان: «اکنون نوبت کمیته بین‌المللی المپیک و انجمن جهانی کشتی‌گیران است که واکنش نشان دهند و تنها به "ابراز نگرانی" اکتفا نکنند. اعدام نوید افکاری نباید برای رژیم ایران بدون پیآمد بماند».

جیت گوتلند نماینده پارلمان سوئد:

«من هنوز بابت اعدام نوید افکاری و این وحشیگری شوکه هستم. ما باید برای حقوق‌بشر بجنگم .

ریچارد گلدبرگ بنیاد دفاع از دموکراسی: به‌خاطر کشتن نوید افکاری سازمان شورای روابط خارجی و هر نهاد آمریکایی که در نظر دارد جلسات اینترنتی با جواد ظریف داشته باشد باید به فوریت آنرا لغو کند».

مایکل لویت، نماینده سابق پارلمان کانادا:

«این اقدام وحشیانه سند دیگریست برای نقضهای حقوق‌بشر و سرکوب رژیم حاکم برایران. خاطره نوید الهام‌بخش خیلی از مردم شجاع ایران است که به بلند کردن صدایشان برای دستیابی به آزادی ادامه می‌دهند».

عفو بین‌الملل: «نوید افکاری گفت شکنجه‌گران با لگد به او ضربه زدند و با باتون او را مورد ضرب و شتم قرار دادند و کیسه‌یی روی سرش گذاشتند تا خفه شود، برادرش را در جلوی او مورد ضرب و شتم قرار دادند و تهدید به دستگیری مادر و خواهرش کردند. صدای او هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد».

کمیته نمایندگان فرانسه برای ایران دموکراتیک

«در کمال بهت از جنایت دیگر رژیم ایران مطلع شدیم. قهرمان ملی کشتی را بعد از ماهها شکنجه و زندان اعدام کردند. زمان آن رسیده که رژیم ایران را در سطح بین‌المللی مجازات کرده و به سیاست مماشت خاتمه دهیم. ما از وزاری خارجه کشورهای اروپایی می خواهیم که این اعدام رذیلانه را به‌صورت رسمی محکوم کرده و هفته اینده وزیر خارجه آخوندها جواد ظریف را به حضور نپذیرند و کلیه روابط را منوط به لغو حکم اعدام و تجاوز به حقوق انسانی در ایران نمایند».

کمیته مسلمانان فرانسه علیه افراطی گرایی و دفاع از حقوق بشر

«به‌رغم اعتراضات ملی و بین‌المللی متعدد قهرمان کشتی ایران نوید افکاری ۲۷ساله بعد از شکنجه‌های وحشیانه به‌خاطر شرکت در اعتراضات ۲۰۱۸ -۱۳۹۷ اعدام شد. ما درخواست داریم این اعدام جنایتکارانه و سایر احکام اعدام زندانیان اعتراضات و زندانیان سیاسی قویاً محکوم شود.تدابیر عملی مؤثر بر علیه رژیم ایران برای اعدام نوید افکاری و ۱۲۰۰۰۰ زندانی سیاسی دیگر اتخاذ گردد. بازدید جواد ظریف نماینده جنایتکاران مسئول این سرکوب شکنجه و اعدام ها-مسئول اعدام نوید افکاری- از اروپا لغو گردد. جامعه جهانی باید تدابیر فوری برای آزادی برادران نوید و دیگر زندانیان سیاسی و معترضان اتخاذ کند.آنها را در لیست تحریم‌ها و لیست سیاه قرار دهید و تمام منابع مالی و حساب‌های آنان را بلوکه کنید».