728 x 90

متخصصان سلاح در حال چک سیستم جی.پی.اس در حملات رژیم ایران به عربستان

نمایشگاه قطعات موشک و پهپادهای عمل نکرده در حملات رژیم ایران به عربستان
نمایشگاه قطعات موشک و پهپادهای عمل نکرده در حملات رژیم ایران به عربستان

وال‌استریت ژورنال درباره حمله رژیم ایران به عربستان سعودی گزارش داد کسانی‌که با تحقیقات آشنا هستند گفتند که متخصصان سلاح در حال چک سیستم جی.پی.اس. به‌دست آمده از حملهٔ موشکی و پهپادی به تأسیسات نفتی عربستان به‌عنوان مدرک هستند که می‌تواند فاش سازد مبدأ و مسیر پرواز آنها چه بوده است.

وال استریت نوشت: سیستم‌های جی.پی.اس می‌تواند به بازرسان امکان دنبال کردن پهپادها و موشکها به باندهای پرواز یا سکوهای شلیک‌شان را بدهد که مقام‌های عربستان سعودی و آمریکایی معتقدند در ایران قرار دارد...

دونالد ترامپ امیدوار است که از گردهمآیی این هفتهٔ مجمع عمومی ملل ‌متحد در نیویورک برای ایجاد یک ائتلاف جهانی برای فشار گذاشتن روی رژیم ایران استفاده کند و از حملات آخر هفتهٔ گذشته به‌عنوان مدرک جدید از اقدامات خصمانه تهران در سراسر منطقه استفاده نماید...

دو مقام عربستان سعودی گفتند طی روزهای اخیر سران شبه‌نظامیان حوثی به‌طور خصوصی به مقام‌های این کشور گفته‌اند که آنها نبودند که دست به حملات به تأسیسات نفتی زده‌اند.

یک مقام عربستان سعودی گفت، شبه‌نظامیان حوثی‌ ما را مطلع کردند که آنها عملیات را انجام ندادند و آنها به جدیت موضوع زمانیکه رژیم ایران از آنها خواست مسئولیت را برعهده بگیرند اشراف نداشتند.