728 x 90

مایک پمپئو: هیچ کشوری قادر نیست آمریکا را از تصمیمش برای اعمال تحریم‌ها علیه رژیم ایران باز دارد

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

مایک پمپئو؛ وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه ۲۷مرداد از تصمیم آمریکا برای اعمال تحریم‌ها علیه رژیم ایران خبر داد.
وی در توئیتر خود نوشت : «اگر هر زمانی آمریکا معتقد باشد رژیم ایران به تعهداتش پایبند نبوده، هیچ کشوری نمی‌تواند مانع توانمندی ما برای بازگرداندن تحریم‌های چند جانبه شود.»
این در حالی است که پیش‌تر و به‌دنبال عدم موفقیت آمریکا در تصویب قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم در شورای امنیت مقامات این کشور از فعال شدن مکانیزم ماشه از هفته آینده علیه رژیم ایران سخن گفتند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شنبه ۲۵مرداد در کنفرانس مطبوعاتی در ایالت نیوجرسی درباره تلاشهای آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم ایران و رأی شورای امنیت و مکانیزم ماشه گفت: «ما می‌دانستیم نتیجه رأی‌گیری چه خواهد بود، اما ما وارد مکانیزم ماشه خواهیم شد و شما هفته آینده شاهد آن خواهید بود. بله، هفته آینده شما شاهد آن خواهید بود».

دونالد ترامپ درباره فشار حداکثری بر رژیم ایران و وضعیت اقتصادی رژیم آخوندی افزود: «رژیم ایران به طرز بدی می‌خواهد بازنده باشد. رژیم ایران الآن در وضعیت خیلی بدی قرار دارد. آنها از تروریسم حمایت کرده‌اند، آنها در حال حاضر پول زیادی برای خرج کردن در این زمینه ندارند، این را خودشان هم می‌دانند. همان‌طور که می‌دانید ما ۴کشتی ایران را توقیف کردیم و آنها را به هوستون آوردیم. آنها داشتند به ونزوئلا می‌رفتند، که قرار نیست چنین کاری بکنند».