728 x 90

لایحه ۱۷سناتور آمریکا برای تحریم خامنه‌ای و رئیسی به‌خاطر نقض حقوق‌بشر

۱۷سناتورآمریکایی ارئه دهنده لایحه
۱۷سناتورآمریکایی ارئه دهنده لایحه

سناتور تد کروز: خامنه‌ای از فساد اداری و خشونت و مصادره برای جمع‌آوری ثروت دزدیده شده از مردم ایران استفاده می‌کند. رئیسی جلاد دهها هزار ایرانی بی‌گناه است

 

سناتور اسکات: خامنه‌ای و رئیسی اراذل و اوباش فاسد و ناقض حقوق‌بشر سزاوار تحریم هستند

 

سناتور باراسو: خامنه‌ای و رئیسی دارای سوابق فجیع حقوق‌بشری و مسئول اعدام هزاران زندانی سیاسی هستند

ایالات متحده باید در برابر رژیم فاسد و خطرناک در ایران موضع بگیرد. مجازات دو نفر از بزرگترین متخلفان حقوق‌بشر در جهان نقطه شروع خوبی است

 

سناتور تیلیس: آمریکا باید سران رژیم ایران را به‌دلیل دهه‌ها خشونت تروریسم و ​​نقض حقوق‌بشر مورد حسابرسی قرار دهد

 

 

لایحه ۱۷سناتور آمریکا

 

یکصد و هفدهمین کنگره اجلاس اول (سال اول) - لایحه سنا s۲۳۷۴

برای اعمال تحریم علیه ولی‌فقیه علی خامنه‌ای، و ابراهیم رئیسی، که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال۲۰۲۱ جمهوری اسلامی، به‌عنوان رئیس‌جمهور گزینش شد

در سنای ایالات متحده،

آقای کروز (از جانب خودش، آقای باراسو، آقای کاتن، آقای کریمر، آقای جانسون، آقای تیلیس، آقای مارشال، آقای گراهام، آقای اسکات از فلوریدا، آقای راندز، آقای برائن، آقای هگرتی، آقای هوون، آقای کورنین و خانم هاید- اسمیت) لایحه زیر را ارائه کردند که دو بار قرائت گردید و به کمیته ارائه شد.

 

یک لایحه،

برای اعمال تحریم علیه ولی‌فقیه علی خامنه‌ای، و ابراهیم رئیسی، که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال۲۰۲۱ رژیم ایران، به‌عنوان رئیس‌جمهور گزینش شد،

در اجلاس مشترک سنا و مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا در کنگره این لایحه به تصویب برسد:

بخش ۱. اعمال تحریم در رابطه با مقامات جمهوری اسلامی

رئیس‌جمهور تحریم‌های مقرر شده در بخش ۱۲۶۳ (b) لایحه پاسخگویی جهانی در مورد حقوق‌بشر مگ نیتسکی را در رابطه با ولی‌فقیه علی خامنه‌ای و ابراهیم رئیسی که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال۲۰۲۱ رژیم ایران، به‌عنوان رئیس‌جمهور گزینش شد اعمال خواهد کرد.

 

سناتور تد کروز کاندیدای پیشین ریاست‌جمهوری، عضو کمیته‌های روابط خارجی، قضایی و قوانین سنای آمریکا

سناتور جان کورنین عضو کمیته‌های مالی، قضایی و اطلاعات سنای آمریکا

سناتور تام تیلیس عضو کمیته‌های قوای مسلح و قضایی سنای آمریکا

سناتور ریک اسکات رئیس کمیته سناتورهای جمهوریخواه در سنا، عضو کمیته‌های قوای مسلح و امنیت ملی و امور دولتی

سناتور جان باراسو رئیس کنفرانس جمهوری‌خواهان در سنا، عضو کمیتهٴ روابط خارجی

سناتور مارکو روبیو نایب‌رئیس کمیتهٴ اطلاعات، عضو کمیته‌های اطلاعات و تخصیص بودجه

سناتور تام کاتن عضو کمیته‌های قوای مسلح، اطلاعات و قضایی

 

سناتور کوین کریمر عضو کمیتهٴ‌قوای مسلح

سناتور ران جانسون عوض کمیته‌های روابط خارجی و امنیت داخلی

سناتور راجر مارشال عضو کمیتهٴ انرژی

سناتور لیندزی گراهام – رئیس‌ جمهوری‌خواهان در کمیتهٴ بودجه، عضو کمیتهٴ تخصیص بودجه

سناتور مایک راوندز عضو کمیته‌های خارجی و قوای مسلح، رئیس‌ جمهوری‌خواهان در زیرکمیتهٴ امنیت سایبری

 

سناتور مایک براون عضو کمیتهٴ تخصیص بودجه

سناتور بیل هگرتی عضو کمیته‌های خارجی و تخصیص بودجه، سفیر آمریکا در ژاپن (۲۰۱۹)

سناتور جان هوون عضو کمیته‌های تخصیص بودجه و انرژی

سناتور سیندی هاید اسمیت عضو کمیته‌های تخصیص بودجه و انرژی

سناتور تاد یانگ عضو کمیته‌های روابط خارجی و مالی

 

 

سناتور کروز: لایحه تحریم علیه ولی‌فقیه و رئیس‌جمهور گزینش شده را ارائه داد

تد کروز

 

هنگام معرفی این لایحه، سناتور کروز گفت:

"دولت بایدن برای از بین بردن تحریم‌های رژیم ایران عجله کرده و به‌دنبال حذف آنچه از فشارهای آمریکا باقی مانده است. آنها علناً متعهد به لغو تحریم‌های دوران ترامپ از جمله تحریم‌های خامنه‌ای و رئیس‌جمهور گزینش شدهٔ رژیم ایران شده‌اند. خامنه‌ای از فساد اداری و خشونت و مصادره برای جمع‌آوری ثروت دزدیده شده از مردم ایران استفاده می‌کند. رئیسی گزینش شده، جلاد دهها هزار ایرانی بی‌گناه است. هر دو باید تحت تحریم‌های آمریکا قرار بگیرند. من به معرفی این قانون افتخار می‌کنم تا اطمینان حاصل شود که ما به تحریم‌های حیاتی برای منزوی کردن رژیم ایران و جلوگیری از فعالیت‌های مخرب آن ادامه می‌دهیم."

 

سناتور باراسو گفت:

"خامنه‌ای، ولی‌فقیه و ابراهیم رئیسی، هر دو دارای سوابق فجیع حقوق‌بشری هستند. آنها مسئول اعدام هزاران زندانی سیاسی و دستگیری گسترده روزنامه‌نگاران، وکلا و شهروندان آمریکایی هستند. به جای بررسی تحریم‌های ناقضان حقوق‌بشر، ایالات متحده باید در برابر رژیم فاسد و خطرناک در ایران موضع بگیرد. مجازات دو نفر از بزرگترین متخلفان حقوق‌بشر در جهان نقطه شروع خوبی است"

 

سناتور کرامر :

"خامنه‌ای و ابراهیم رئیسی از موقعیتهای خود برای غنی‌سازی اورانیوم استفاده کرده‌اند در حالی که شهروندان ایرانی و متحدان آمریکا را به وحشت انداخته‌اند. لایحه ما مانع از آن می‌شود که رئیس‌جمهور بایدن تحریم‌های اعمال شده علیه این ورشکستگان اخلاقی در رژیم ایران را پس بگیرد."

 

سناتور جانسون گفت:

"رژیم ایران بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان است. رئیس‌جمهور بایدن به جای بازگشت به میز مذاکره و برداشتن تحریم‌ها برای جلب رضایت رژیم ایران، باید به تحریم علیه سران این رژیم ادامه دهد. علی خامنه‌ای و ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور گزینش شده رژیم، شهروندان را به وحشت انداخته و از طریق نیابتیهای تروریستی خود باعث ایجاد بی‌ثباتی در خارج از کشور می‌شوند."

 

سناتور تیلیس گفت:

"آمریکا باید سران رژیم ایران را به‌دلیل دهه‌ها خشونت، تروریسم و ​​نقض حقوق‌بشر مورد حسابرسی قرار دهد و خامنه‌ای و ابراهیم رئیسی باید تحت قانون جهانی مگ نیستکی تحریم شوند. همان‌طور که ​​رژیم ایران ایرانیان خواستار آزادیهای اساسی سرکوب می‌کند، وقت آن نیست که آمریکا فشار خود را بر استبدادی که به‌طور دائم مردم را تحت فشار قرار داده و امنیت بقیه جهان را به خطر انداخته، کاهش دهد. "

 

سناتور مارشال گفت:

"برنامه رئیس‌جمهور بایدن برای حذف تحریم خامنه‌ای و رئیس‌جمهور رژیم ایران یک اشتباه فاجعه‌بار است که باعث جری شدن رژیم، تأمین مالی تروریسم در سراسر منطقه می‌شود و جهان را به یک مکان خطرناکتر تبدیل می‌کند. رژیم ایران هرگز مجاز به سلاح هسته‌یی نیست. من از تلاش سناتور کروز برای ادامه این تحریم‌ها و اطمینان از اعمال حداکثر فشار بر رژیم ایران به‌طور کامل حمایت می‌کنم."

 

سناتور اسکات گفت:

رژیم ایران دشمن ما است و نمی‌توان به آن اعتماد کرد. ولی‌فقیه علی خامنه‌ای و ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور گزینش شده اراذل و اوباش فاسد و ناقض حقوق‌بشر هستند که سزاوار تحریم هستند. بایدن رئیس‌جمهور باید به مماشات خود پایان دهد. "

 

سناتور هگرتی گفت:

"من به‌شدت از این قانون حمایت می‌کنم تا تحریم‌های جدیدی علیه ولی‌فقیه خامنه‌ای، ابراهیم رئیسی و دیگر سران رژیم ایران وضع کند، و آنها را به‌دلیل نقض شدید حقوق‌بشر و فساد سیستماتیک رژیم ایران مورد حسابرسی قرار دهد. غیرمنطقی است که رئیس‌جمهور بایدن دور دیگری از تخفیف تحریم‌ها با ادامه حمله رژیم ایران به پرسنل و تأسیسات دولت آمریکا در خاورمیانه را به اجرا بگذارد."

 

سناتور هوون گفت:

"سران رژیم ایران باید در برابر تجاوزات خود در منطقه و ظلم و فسادی که بر مردم ایران تحمیل شده است، پاسخگو باشند. دولت بایدن باید با نقض حقوق‌بشر و جاه‌طلبیهای هسته‌یی این رژیم مقابله کند. به همین دلیل ما برای حفظ حداکثر فشار بر ایران به کار خود ادامه می‌دهیم."

 

سناتور هاید اسمیت گفت:

"در مورد وضع مجازاتهای حقوق‌بشر علیه سران رژیم ایران هیچ سؤالی نمی‌تواند وجود داشته باشد. سابقه تجاوزات آنها نه فقط به مردم خود بلکه به ملت ما، متحدان و منافع آن کاملاً مشهور است. دولت باید هر تصور غلطی مبنی بر عدم صدور این تحریم‌ها، ایران را با منافع جهان آزادیخواه سازگارتر سازد. "

 

 

گزیده سخنرانی خانم مریم رجوی در گردهمایی جهانی ایران آزاد:

-گردهمایی جهانی ایران آزاد ۲۰۲۱ - 2

خواست ما محاکمه خامنه‌ای، رئیسی، اژه‌ای و دیگر مسئولان قتل‌عام به‌جرم جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی است.

از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهیم که ترتیبات حسابرسی و محاکمه بین‌المللی آخوند رئیسی به‌جرم ارتکاب جنایت علیه بشریت را فراهم کند و در اجلاس آینده مجمع عمومی او را نپذیرد.

 

گزیده سخنرانی خانم مریم رجوی در گردهمایی جهانی ایران آزاد، روز سوم:

از جانب مردم و مقاومت ایران تأکید می‌کنم که سازمان ملل و جامعه بین‌المللی باید قتل‌عام سال۱۳۶۷ را به‌عنوان نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت به‌رسمیت بشناسد.

از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهم که ترتیبات حسابرسی و محاکمه بین‌المللی سردمداران رژیم آخوندی، به‌ویژه خامنه‌ای، آخوند رئیسی و اژه‌ای را به‌جرم ارتکاب نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت فراهم کند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2789d0c9-be48-4845-ac6c-81a0c45abdcb"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات