728 x 90

لایحه سناتور تد کروز برای دریافت غرامت پهپاد سرنگون شده توسط رژیم‌ آخوندی

سناتور تد کروز
سناتور تد کروز

سناتور تد کروز، عضو ارشد سنای آمریکا، روز دوشنبه لایحه‌یی را به ثبت رساند که بر اساس آن صدها میلیون دلار از حساب بانکی مسدود شده رژیم ایران برداشته و آنرا برای خرج هواپیمای بدون سرنشین آمریکا که توسط رژیم ایران سرنگون شد، استفاده کند.

این لایحه چند ساعت بعد از امضای تحریم خامنه‌ای و سرکردگان سپاه توسط دونالد ترامپ اعلام شد.

این لایحه، که اولین بار توسط واشنگتن فری بیکن گزارش شد، نیاز دارد تا دولت ترامپ هزینه هواپیمای بدون سرنشین را ارزیابی کند، که باور می‌رود که قیمت آن بین ۱۲۰ تا ۲۲۰میلیون دلار باشد.

 

فرمان دونالد ترامپ جهت منع دستیابی‌ خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع و سرکردگان سپاه به منابع مالی و همچنین بلوکه کردن دسترسی آنها به هر منبع مالی تحت صلاحیت قضایی ایالات متحده، به‌صورت عمومی اعلام شد.

وزیر خزانه‌داری آمریکا استیو منوچین گفت که تحریم‌های جدید به این معنی هستند که ایالات متحده دهها و دهها میلیارد دلار را قفل کرده است.

 

روز دوشنبه ۳تیر۹۸ رئیس‌جمهور آمریکا با امضای یک فرمان اجرایی تحریم‌های جدید سختی را که از آن به‌عنوان «تحریم‌های کوبنده» اسم برد علیه رژیم آخوندی اعلام کرد.

این تحریم‌ها شامل تحریم علیه خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع و سرمایه‌ها و سیستمهای مالی او می‌باشد.

دونالد ترامپ به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: تحریم‌های امروز به‌دنبال مجموعه‌یی از رفتارهای مهاجمانه رژیم ایران در هفته‌های اخیر از جمله ساقط کردن یک پهپاد آمریکا و بسیاری اقدامات دیگر، اعلام می‌شود. همه شما شاهد حمله به نفتکشها و کارهای بد دیگری که رژیم ایران کرد بودید.

رهبر رژیم ایران کسی است که مسئول اعمال خصمانه این رژیم است. دفتر او نظارت بر وحشیانه‌ترین ابزار این رژیم از جمله سپاه پاسداران را برعهده‌ دارد. تحریم‌هایی که من تا لحظاتی دیگر امضا خواهم کرد رهبر رژیم ایران و دفتر او و کسانی که از نزدیک به او و دفتر او وابسته هستند از دسترسی به منابع و حمایتهای مالی اصلی محروم می‌کند.

این اقدامات بیانگر یک پاسخ متناسب به اقدامات تحریک کننده رژیم ایران است. ما به افزایش فشار بر رژیم تهران ادامه خواهیم داد تا زمانی که این رژیم اعمال خطرناک و جاه‌طلبیهای خود را از جمله دنبال کردن دستیابی به سلاح اتمی، افزایش غنی‌سازی اورانیوم، گسترش موشکهای بالستیک، درگیری و حمایت از تروریسم، دامن زدن به بحرانهای خارجی و اعمال خصمانه علیه آمریکا را متوقف کند.

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه افزود ما خواهان توقف فوری حمایت رژیم ایران از تروریسم هستیم. آنها آن‌چنان از تروریسم حمایت می‌کنند که کسی تاکنون شاهد آن نبوده است.

خویشتنداری که ما از خود نشان داده‌ایم به‌معنی این نیست که در آینده نیز این خویشتنداری را نشان خواهیم داد. ما به افزایش فشار بر رژیم تهران ادامه خواهیم داد. رژیم ایران هرگز نخواهد توانست صاحب سلاح اتمی‌ شود.

همچنین استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: وزیر خارجه رژیم ایران محمدجواد ظریف مورد تحریم قرار خواهد گرفت و تا آخر هفته اعلام خواهد شد.

منوچین افزود: آمریکا سرکردگان مشخص نظامی رژیم ایران که دست‌اندرکار حمله به پهپاد بدون سرنشین آمریکایی بودند را نیز تحریم می‌کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا ۸تن از سرکردگان نیروی دریایی، نیروی هوافضا و نیروی زمینی سپاه پاسداران را مورد تحریم قرار داد. وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد این سرکردگان مسئول دوائری هستند که نظارت بر اقدامات شرورانه منطقه‌یی سپاه پاسداران از جمله برنامه تحریک کننده موشکهای بالستیکی و تهدید و خرابکاری کشتی‌ها در آبراه بین‌المللی و حضور بی‌ثبات کننده (پاسداران) در سوریه را برعهده‌ دارد.

منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: آمریکا سرکردگان مشخص نظامی رژیم ایران که دست‌اندرکار حمله به پهپاد بدون سرنشین آمریکایی بودند را نیز تحریم می‌کند.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا افزود: ما تحریم‌های افزوده‌یی را داریم که به‌دنبال دفتر رهبر رژیم ایران خواهیم رفت و میلیاردها دلار سرمایهٔ او را مسدود خواهیم کرد. در کنار این اقدام امروز همچنین اقدام ویژهٔ دیگری را هم اعلام می‌کنیم و کسانی را که مسئول فعالیت‌های اخیر بوده‌اند هدف قرار می‌دهیم.

وزیر خزانه‌داری آمریکا افزود: همان‌طور که می‌دانید ما پیش از این قاسم سلیمانی را به‌خاطر اعمالش تحریم کرده بودیم در کنار آن امروز من می‌خواهم اعلام کنم سه مقام ارشد دیگر هم تحریم می‌شوند، شامل تنگسیری، مسئول نیروهای رژیم که تنگهٔ هرمز را تهدید می‌کند، حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوایی و مسئول سرنگون کردن هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در حریم هوایی بین‌المللی و پاکپور مسئول نیروی زمینی سپاه.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات