728 x 90

قیام ایران-شماره ۱۸۵

قیام مردم و جوانان دلیر برازجان در اعتراض به بی‌آبی با شعار مرگ بر دیکتاتور

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

غروب روز شنبه ۱۶تیر (۷ژوییه) مردم و جوانان دلیر برازجان (استان بوشهر) در اعتراض به چهار روز قطع آب آشامیدنی و بی‌اعتنایی کارگزاران فاسد و سرکوبگر رژیم به وضعیت فاجعه‌بار معیشت مردم این شهر دست به تظاهرات زدند. تظاهرات مردم که از میدان بیمارستان شهر شروع شد، تا آخرین ساعتهای شب ادامه یافت. آنها شعار می‌دادند: مرگ بر دیکتاتور؛ دشمن ما همین‌جاست دروغ میگن آمریکاست؛ سوریه را رها کن فکری به‌حال ما کن؛ دولت بی‌لیاقت نمی‌خواهیم نمی‌خواهیم؛ نترسید نترسید، ما همه با هم هستیم؛ نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران؛ یک اختلاس کم بشه مشکل ما حل می‌شه؛ دشستانی می‌میر‌‌د ذلت نمی‌پذیرد؛ یک دزدی هم کم بشه، مشکل ما حل می‌شه.

کارگزاران رژیم با وعده‌های تو خالی درصدد پراکنده ساختن مردم و فرو نشاندن خشم آنها بودند. اما مردم آنها را هو کرده و شعار می‌دادند:‌ دروغه دروغه. نماینده خامنه‌ای و امام جمعه جنایتکار در هراس از بالا گرفتن قیام مردم از صحنه گریخت.

بر اثر سیاستهای وطن‌فروشانه و ویرانگر آخوندها بسیاری از شهرهای کشور در گرمای سوزان تابستان به‌خاطر بی‌آبی در شرایطی بسیار وخیم به‌سر می‌برند. هفته قبل خرمشهر و دیگر شهرهای خوزستان در اعتراض به محرومیت از آب شرب دست به تظاهرات گسترده‌یی زدند.

به گفته شاهین پاکروح از معاونان شرکت مهندسی آب و فاضلاب رژیم در تابستان امسال ۳۳۴شهر در معرض تنش آبی قرار خواهند داشت که از این تعداد ۱۰۷شهر در وضعیت قرمز قرار دارند و پیش‌بینی می‌شود که استانهای اصفهان، کرمان، فارس، خراساًن رضوی و سیستان و بلوچستان با بحران شدیدتری مواجه باشند (خبرگزاری سپاه پاسداران-تسنیم،۴اردیبهشت).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۷تیر ۱۳۹۷(۸ژوییه ۲۰۱۸)