728 x 90

فیگارو: حملات به نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه به شبه‌نظامیان رژیم ایران نسبت داده می‌شود

جان کربی
جان کربی

روزنامه فرانسوی فیگارو طی گزارشی از حملات پهپادی و موشکی در عراق و سوریه نوشت: این حملات که به شبه‌نظامیان طرفدار رژیم ایران نسبت داده می‌شود، همزمان با سالگرد مرگ قاسم سلیمانی روی می‌دهد.

سخنگوی پنتاگون جان کربی در یک کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن تأکید کرد: "این نوع حملات نمونه‌یی است که ما در ماه‌های اخیر، حتی در سال‌های اخیر، از سوی شبه نظامیان مورد حمایت رژیم ایران دیده‌ایم".

مصطفی کاظمی نخست‌وزیر عراق نیز به نوبه خود این حملات و "رفتار هرج و مرج زا" با هدف "برهم زدن امنیت و ثبات در کشور" را محکوم کرد.

فیگارو افزود: شبه‌نظامیان طرفدار رژیم ایران که در نیروهای نظامی یا انتظامی ادغام شده‌اند که ویترین سیاسی آنها، "اتحاد فتح"است شکست سنگینی در انتخابات قانونگذاری اکتبر ۲۰۲۱ متحمل شدند. منتقدان"اتحاد فتح"معتقدند که این شبه‌نظامیان سرانگشتان رژیم ایران در عراق هستند و اعمال خلاف آنها را محکوم می‌کنند. این گروه به‌دلیل شرکت در سرکوب خونین اعتراضات ضدحکومتی پاییز ۲۰۱۹ انگشت نما است. بسیاری از عراقیها به این گروه وابسته به رژیم ایران بی‌اعتماد هستند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b2116ff7-35e6-4905-b576-5887fa0918cb"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات