728 x 90

فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا: از اتحادیه اروپا برای قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی حمایت کرد

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا
اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا

فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا: از اتحادیه اروپا برای قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی حمایت کرد

رویترز، روز ۲۷دی در گزارشی از داووس ۲۰۲۳ نوشت: فون در لاین از اتحادیه اروپا برای گذاشتن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی حمایت کرد.
اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا روز سه‌شنبه گفت که از قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمانهای تروریستی برای پاسخ به «پایمال شدن» حقوق اساسی بشر در این کشور حمایت می‌کند.
وی در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس به خبرنگاران گفت: واکنش رژیم ایران ظالمانه و وحشتناک است و حقوق اساسی بشر را زیر پا می‌گذارند.
فون در لاین گفت: ما در واقع به‌دنبال دور جدیدی از تحریم‌ها هستیم و من از فهرست‌گذاری سپاه پاسداران نیز حمایت می‌کنم. من شنیده‌ام که چندین وزیر این درخواست را دارند و فکر می‌کنم حق با آنهاست.

رویترز افزود: اما برخی از کشورهای عضو از این بلوک فراتر رفته و سپاه پاسداران را به‌عنوان یک سازمان تروریستی طبقه‌بندی کرده‌اند. انتظار می‌رود بریتانیا در هفته‌های آینده در این رابطه تصمیم بگیرد.
پکا هااویستو، وزیر خارجه فنلاند در گفتگو با رویترز گفت: مجازات اعدام «هولناک» است و توقف توافق هسته‌یی ایران (برجام) و ارسال پهپادها و تسلیحات از ایران به روسیه نیاز به واکنش قاطع دارد.
وی گفت: 'همه این مؤلفه‌ها: حقوق‌بشر، تحویل تسلیحات به روسیه و ممانعت از توافق نهایی برجام از عوامل منفی بوده است و فکر می‌کنم اتحادیه اروپا بیشتر و بیشتر واکنش نشان بدهد. مهم این است که ما به‌شدت واکنش نشان دهیم. ' در میان اعضای اتحادیه اروپا درباره تحریم‌ها و فهرست سپاه پاسداران.
توبیاس بیلستروم (Tobias Billstrom)، وزیر خارجه سوئد، که کشورش در حال حاضر ریاست اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، هشدار داد که سپاه پاسداران قبلاً در فهرست تحریم‌های شدیدتر حقوق‌بشری قرار داشت، اما بحث در میان کشورهای اتحادیه اروپا باز بوده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d8b3e20f-a26d-49b4-8c8f-fb824f8a5ca1"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات