728 x 90

فرمانده ائتلاف عربی: بندر الحدیده هم‌چنان مقصد سلاحهای ارسالی ایران است

بندر الحدیده
بندر الحدیده

سپهبد مطلق العظیمه، فرمانده نیروهای مشترک ائتلاف عربی روز شنبه ۲۵دی حمایت از دولت قانونی یمن در جمع فرماندهان میدانی و هم‌چنین فرماندهای ائتلاف عربی دست‌آوردهای ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن را «با ارزش» توصیف کرد.

او با تأکید بر این‌که «بندر الحدیده در ظاهر برای واردات کالاها و کمکهای بشردوستانه و غیرنظامی به کار گرفته می‌شود اما در واقع حوثی‌ها از آن برای وارد کردن تسلیحات و تجهیزات ویرانگر از ایران، شامل موشکها و پهپادهای انتحاری استفاده می‌کنند» افزود: «قایق‌های انفجاری و هم‌چنین عملیات دزدی دریایی از مبدأ این بندر انجام می‌شود».

 

هم‌چنین العربیه روز شنبه ۲۵دی در خبر دیگری نوشت: ائتلاف سکوهای پرتاب موشکهای بالستیک حوثی را در البیضا منهدم کرد.

جنگنده‌های ائتلاف، شنبه ۲۵دی، سکوهای پرتاب موشکهای بالستیک شبه‌نظامیان حوثی را در نزدیکی منطقه الصومعه در استان البیضا، در پی شلیک موشکهای بالستیک به سوی استانهای آزاد شده، هدف قرار دادند.

جنگنده‌های ائتلاف هم‌چنین، تجهیزات و خودروهای حامل فرماندهان و عناصر حوثی را در این منطقه هدف قرار دادند که به‌گفته منابع محلی، منجر به کشته و زخمی شدن شماری از عناصر شبه‌نظامی حوثی شد.

از سوی دیگر، تیپ‌های العمالقه، شنبه ۲۵دی از آزادسازی مناطق جدیدی در حریب، در استان مأرب، از کنترل شبه‌نظامیان حوثی خبر دادند.

از طرفی ارتش یمن نیز تأکید کرد که به همراه مقاومت مردمی و تیپ‌های العمالقه، در حال پیشروی از همه محورها به سمت جنوب مأرب است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/70bb12a1-5671-42c0-8433-ed89bc30571f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات