728 x 90

فرانسه بر اتحادیه اروپا فشار می‌آورد تا مقامات رژیم ایران را با مسدود کردن داراییها و ممنوعیت سفر هدف قرار دهد

کاترین کولونا، وزیر خارجه فرانسه
کاترین کولونا، وزیر خارجه فرانسه

 به گزارش لوموند کاترین کولونا وزیر خارجه فرانسه روز سه‌شنبه ۱۲مهر در جلسه پارلمان فرانسه گفت: «واکنش فرانسه در قلب اتحادیه اروپا هدف قرار دادن مقام‌هایی است که در سرکوب اعتراضات نقش مهمی دارند. اتحادیه اروپا در حال بررسی وضع تحریم‌هایی نظیر ممنوعیت سفر و مسدود کردن دارایی این افراد است».

خانم کولونا با انتقاد از مقامات تهران که به‌گفته او، از یک‌سو سرکوب می‌کنند و از سوی دیگر بسیاری از فرزندان خود را برای زندگی در غرب می‌فرستند گفت: تحریم‌های پیشنهادی شامل مجموعه داراییها و حق سفر آنها است.

در حال حاضر حدود ۹۰ایرانی از جمله مقامات حکومتی پیشین و فعلی در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا هستند که هر سال در ماه آوریل تمدید می‌شود.

وزیر خارجه فرانسه اشاره کرد که تحریم‌های جدید ممکن است افراد کلیدی در نهادهای سرکوبگر حکومت ایران را شامل شود که فرزندان خود را برای تحصیل و زندگی به کشورهای غربی می‌فرستند.

به گفته دیپلمات‌ها، قرار است وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در جلسه بعدی خود که روز ۲۵مهر برگزار می‌شود تحریم‌های جدید علیه مقامات حکومت ایران را بررسی و تصویب کند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c4ce65b9-4fe4-43bf-aa2f-b575357cf138"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات