728 x 90

فایننشال تایمز: اتحادیه اروپا قرار است سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار دهد

اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا

فایننشال تایمز، یکشنبه ۹بهمن طی مطلبی با عنوان اتحادیه اروپا قرار است سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار دهد، نوشت: فرانسه و آلمان با وجود خطر شکست مذاکرات هسته‌ای، از فشارهای سیاسی حمایت می‌کنند.
 اتحادیه اروپا در حال بررسی گزینه‌های قانونی برای شناسایی سپاه پاسداران ایران به‌عنوان یک سازمان تروریستی است، در یک تغییر سیاست بزرگ که خطر پایان دادن به هر گونه امید به احیای یک توافق بین‌المللی با هدف جلوگیری از توسعه ظرفیت تهران برای تولید سلاح هسته‌یی را به‌دنبال دارد.
چهار مقام آگاه به فایننشال تایمز گفتند که پاریس و برلین در نشست وزرای خارجه هفته گذشته حمایت خود را از این اقدام ابراز کردند. سرویس حقوقی اتحادیه اروپا نظری را برای ۲۷پایتخت اتحادیه در مورد قانونی بودن این اقدام ظرف ۳هفته آینده پیش‌نویس خواهد کرد.
برای دولتها بسیار غیرعادی است که ارتش یک کشور دیگر را به‌عنوان یک سازمان تروریستی معرفی کنند و حمایت از این اقدام نشان‌دهنده موضع سخت‌گیرانه پایتخت‌های غربی در قبال جمهوری اسلامی است.
به گفته یک مقام فرانسوی، فرانسه علاقه‌مند است که بخش‌های منطقه‌یی خاص از سپاه را به‌عنوان نهادهای تروریستی به‌جای کل این نهاد معرفی کند. وزارت‌خارجه فرانسه به درخواست برای اظهارنظر پاسخی نداد.
دیپلماتها گفتند که اتحادیه اروپا و انگلستان احتمالاً اقدامی دستجمعی انجام خواهند داد تا هر گونه اقدام تلافی‌جویانه ایران مانند اخراج سفرا از تهران برای رژیم اسلامی گران‌تر شود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c19b6300-c831-4fbb-ac42-aad1c30def42"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات