728 x 90

فاطمه ضیایی زندانی سیاسی که به‌دلیل شدت بیماری موقتاً آزاد شده بود در میان معالجه به اوین بازگردانده شد

فاطمه ضیایی زندانی سیاسی
فاطمه ضیایی زندانی سیاسی

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

فاطمه ضیایی زندانی سیاسی که به‌دلیل شدت بیماری موقتاً آزاد شده بود در میان معالجه به اوین بازگردانده شد

 

روز یکشنبه ۲ اردیبهشت، فاطمه ضیایی آزاد ۶۷ساله زندانی سیاسی هوادار مجاهدین که به‌دلیل شدت بیماری موقتاً از زندان آزاد شده بود، در حالی‌که معالجاتش ناتمام مانده بود مجدداً به زندان اوین منتقل شد. وضعیت جسمی او به‌دلیل ابتلا به‌ ام اس پیشرفته، وخیم و سلامتی وی به‌طور جدی در خطر است.

فاطمه ضیایی که دو دخترش از مجاهدین هستند از زندانیان دهه ۶۰ می‌باشد و در سالهای گذشته بارها دستگیر و جمعاً بیش از ۱۰سال در زندانها و شکنجه‌گاههای این رژیم به سر برده است. او از بیماری صعب‌العلاج ام اس رنج می‌برد و در زندان از دسترسی به پزشک و دارو محروم بوده است.

وی برای آخرین بار در شهریور ۱۴۰۱ به اتهام تجمع و تبانی و ارتباط با مجاهدین به ۶سال و نیم سال زندان محکوم شد و دوران حبس خود را در زندان اوین می‌گذراند. اخیراً به‌دلیل شدت گرفتن بیماریش، برای معالجه و بستری شدن در بیمارستان، موقتاً آزاد شد. اما در حالی‌که وضعیت بیماری وی هم‌چنان بحرانی است مجدداً به زندان منتقل شده است.

مقاومت ایران خواستار اقدام فوری کمیسرعالی حقوق‌بشر و گزارشگر ویژه ملل متحد درباره وضعیت حقوق‌بشر در ایران و دیگر مراجع مدافع حقوق‌بشر برای آزادی فاطمه ضیایی و دیگر زندانیان بیمار که در معرض خطر حیاتی قرار دارند، می‌باشد.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۲۴ آوریل ۲۰۲۴)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b9e18163-aecd-4116-8e63-5684a3702997"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات