728 x 90

فاجعه کرونا در ایران -نمکی وزیر بهداشت رژیم حتی یک پیش‌بینی ما درباره کرونا درست نبود

کرونا در ایران
کرونا در ایران

این خبر تکمیل می‌شود

نمکی وزیر بهداشت رژیم حتی یک پیش‌بینی ما درباره کرونا درست نبود

نمکی وزیر بهداشت رژیم در اصفهان: تمام پیش‌بینیها و تخمینهایمان اشتباه بوده و حتی یک پیش‌بینی ما درباره کرونا درست نبود.

وی افزود: کدام وزیر کم خرد با چنین یافته‌های شکسته‌ای می‌تواند بخش سلامت کشور را اداره کند؟ اصلاً نباید بر یافته‌هایی که بر حسب یک تخمین به وزیر داده می‌شود کار و اعتماد کرد. این تخمینها تاکنون درست نبوده و ۱۰ مدل ایپدمیولوژیک به من دادند که هیچ‌کدام صحیح نبوده و برای هیچ اقدامی مناسب نبود. ۹۸ درصد از تحقیقات در نظام سلامت، صرف انتشار مقالات در فلان مجلات می‌شود که به کار نمی‌آید. همشهری۲۹آبان

رکورد جدید قطره چکانی رژیم: جان باختن ۴۷۹ نفر از مبتلایان در شبانه روز گذشته

سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در ایران، اظهار کرد: از دیروز تا امروز (۳۰ آبان) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۲۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۳ هزار و ۴۴ نفر از آنها بستری شدند.

او افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۲۸ هزار و ۳۷۷ نفر رسید. متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۷۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۴۳ هزار و ۸۹۶ نفر رسید. (خبرگزاری حکومتی جوان۳۰ آبان)

شرایط بحرانی کرونا در مشهد

تلویزیون رژیم و رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد شرایط کرونا در این استان را بحرانی خواندند

گوینده: شرایط کرونای در کشور از شرایط عادی عبور کرده و به سمت و سوی بحرانی شدن پیش می‌رود

دکتر انجیدنی رئیس کارگروه اطلاع‌رسانی کووید۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد: ما تعداد آمار بالایی داریم الآن بیش از ۱۳۰۰بیمار موجود داریم در سطح دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بیش از ۲هزار بیمار در سطح بیمارستانهای استان که از این تعداد روزانه حداقل بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ تا در دانشگاه مشهد و نزدیک ۴۰۰ تا ۴۵۰ تا در کل استان بیمار بستری جدید داریم .

۳۸۴ نفر از کادر درمانی سقز به کرونا مبتلا شدند

رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز گفت: تاکنون ۳۸۴ نفر از کادر بهداشتی و درمانی شهرستان سقز به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

۲۶ واحد صنفی که شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نکردند، اخطار گرفته هم‌چنین ۲۶ واحد پلمب و پرونده ۴۶ واحد هم به مراجع قضایی ارجاع داده شد.
این پزشک متخصص داخلی با اشاره به خطر ابتلای افراد بالای ۶۰ سال به کرونا افزود: تاکنون ۴۰۰ فرد بالای ۶۰ سال و یک‌هزار و ۵۰۳ نفر کمتر از این سن به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده و ۱۰۰ نفر نیز فوت کرده‌اند. (خبرگزاری حکومتی جوان ۳۰ابان)

شرایط فوق بحرانی در تمامی شهرهای استان سمنان

نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از بحرانی بودن وضعیت شیوع کرونا در این استان خبر داد و گفت: تمامی شهرستانهای استان سمنان در شرایط فوق بحرانی قرار دارند.

وی افزود: آمارها نشان از این دارند که در یک موج بلند قرار داریم و وضعیت مطلوب نیست . از امروز تا ۳ هفته آتی احتمالاً موارد مرگ و میر ناشی کرونا افزایش پیدا خواهد کرد. (خبرگزاری ایسنا (رژیم) ۳۰آبان)

وعده مرگهای ۴رقمی کرونا

توکلی معاون ستاد حکومتی مقابله با کرونا در استان تهران اعتراف کرد بیمارستانها پر شدند و تخت‌های بستری محدود است، وی افزود: با اضافه شدن متغیرهایی مانند سرما، آنفلوانزا، وقوع مرگ‌های ۴ رقمی دور از انتظار نخواهد بود و ممکن است این اتفاق هم بیفتد. ‌اعتماد جمعه، ۳۰ آبان

روند صعودی مرگ و میر در استان گیلان

تلویزیزیون رژیم و معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان درباره روند رو به صعود مرگ و میر در این استان گفتند

مجری: محدودیتها برای مهار ویروسی ست که بنا بر اعلام وزارت بهداشت و درمان این روزها بی‌رحمانه جولان می‌دهد و آمار نگران‌کننده مرگ و میرش روند صعودی پیدا کرده است

حیدر زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان: رشت قرمز است رودبار قرمز است شهرستانهای دیگه ما مثل آستارا در مرز قرمز شدن هستند به همین دلیل باید توجه ویژه بشود از این محدودیتها استفاده بکنیم… .

تلویزیون شبکه باران (رژیم) ۲۹آبان

سه برابر شدن آمار قربانیان در همدان

مدیر دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در موج سوم کرونا تعداد فوتیهای کرونا در همدان نسبت به موج نخست ۳ برابر شده است. محمد طاهری افزود: در موج اول کرونا تعداد مرگ و میرهای ناشی از کرونا روزانه ۴ نفر و در موج دوم ۷ نفر بود اما در پیک‌سوم بیماری این آمار به روزی ۱۵ بیمار رسیده است. (خبرگزاری حکومتی تسنیم (رژیم) جمعه ۳۰ آبان)

افزایش قربانیان کرونا و مشکل تدفین در شیراز

سخنگوی شورای حکومتی شهر شیراز به افزایش قربانیان کرونا و نبود جا برای دفن قربانیان اعتراف کرد.

سعید نظری گفت: آرامستان شهر به‌دلیل افزایش تعداد جان‌باختگان کرونایی در روزهای اخیر با مشکلاتی مواجه شده بود، از همین رو قرار شد از این پس جان‌باختگان کرونایی به جای دارالرحمه، در بهشت احمدی به خاک سپرده شوند. وی با اشاره به این‌که بازماندگان جان‌باختگان کرونا برای دفن عزیزان خود در دارالرحمه شیراز اصرار نداشته باشند، افزود: باید در نظر داشت که شرایط بحرانی است و ناچاریم که جان‌باختگان را در بهشت احمدی به خاک بسپاریم. (خبرگزاری ایمنا ـ ۲۹آبان)

فوتی‌های ناشی از کرونا در آذربایجان غربی رکورد زد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: طی ۲۴ ساعت شاهد فوت ۳۷ شهروند بر اثر این بیماری در استان بودیم که نشان‌دهنده ثبت رکورد جدید در تعداد فوتی هاست.

علی احمد آقاپور افزود: علاوه بر این تعداد، تست کرونای ۱۶ فوتی روزهای گذشته در شهرستانهای مختلف آذربایجان غربی نیز مثبت شده است. وی افزود: تعداد بستری‌شدگان در آی‌سی‌یو نیز ۳۰۵ نفر بوده که از این تعداد، ۸۸ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل است. (ایرنا۲۹آبان)