728 x 90

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۶۵شهر از ۱۵۹هزار نفر بیشتر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۶۵شهر از ۱۵۹هزار نفر بیشتر است

اعتراف وحشتناک وزارت بهداشت: ما آمار بیماران قطعی را اعلام می‌کنیم، برخی روزها فوتیها ۴ رقمی است

  • روحانی ضمن موافقت با یک سری تعطیلهای نیم‌بند با دروغگویی گفت: «۵۱ درصد ابتلاءها به‌دلیل رفت و آمدهای خانوادگی است ما از لحاظ تجهیزات و تخت و ICU و ونیتلاتور در فشار نیستیم اما تعطیلات برای این هست که کادر درمان تجدید قوا کنند. یک‌سوم مردم برای چهار ماه ماهانه ۱۰۰هزار تومان (کمتر از ۴دلار) دریافت می‌کنند. یک وام یک میلیونی (۳۹ دلار) هم به این خانواده‌ها اختصاص می‌یابد!
  • نماینده مجلس ارتجاع: امروز نه تنها مجلس در رأس امور نیست، بلکه در پایین‌ترین بخش هم قرار ندارد این ضعف و وهن مجلس است که نماینده در ستاد کرونا ندارد. امروز چیزی جز یک نام، ساختمان و ۲۹۰ نماینده برای مجلس باقی نمانده است
  • بیمارستان مسیح دانشوری: از ابتدای پیک‌سوم تا به امروز آمارها همواره صعودی و رو به بالا بوده است، حلقه محاصره کرونا از همیشه تنگ‌تر شده و در حال چرخش سریع در سطح جامعه است
  • دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: ۲۰۴۴بیمار کرونایی در استان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، ۳۹۷نفر در ICU هستند و در ۲۴ساعت ۳۷ نفر فوت کردند.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز چهارشنبه ۲۸آبان ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۶۵شهر از ۱۵۹هزار نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۵۹۶۹نفر، در آذربایجان غربی به ۵۳۲۸نفر، در البرز به ۴۳۱۰نفر، در اردبیل به ۱۷۶۰نفر، در اصفهان به ۸۹۵۵نفر، در ایلام به ۱۴۸۵نفر، در تهران به ۳۸۹۴۱نفر، در خراسان جنوبی به ۱۴۱۶نفر، در زنجان به ۱۵۰۰نفر، در فارس به ۴۳۵۷نفر، در قزوین به ۱۶۲۸نفر، در قم به ۶۵۴۰نفر، در کردستان به ۲۸۵۰نفر، در کرمان به ۲۷۰۴نفر، در کرمانشاه به ۳۴۷۸نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۱۱۴نفر، در گیلان به ۵۴۹۶نفر، در لرستان به ۶۷۰۵نفر، در مازندران به ۶۴۷۲نفر، در مرکزی به ۳۰۱۸نفر و در یزد به ۲۷۶۷نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز گفت: «در مورد آمارها حرف و حدیث زیاد است، ممکن است برخی از افرایش آمارها به‌علت بیماریهای مزمن و از جمله بیماریهای قلبی باشد اما مردم از آرامستانها آمار را می‌توانند بگیرند و شاید در برخی روزهایی که آمار زیاد است، موارد کلی فوتی و مشکوک و محتمل مرگ کرونا چهار رقمی شده باشد. موارد محتمل و مشکوک را روزانه اعلام نمی‌کنم، موارد قطعی مبتنی بر تست پی سی آر قاعدتاً بیشتر است. بنای بر پنهان کردن آمار نداریم و هر روز هم دقت و وسواس در آمارها بیشتر می‌شود. حدود ۵۰درصد بیماران کووید۱۹ که در ICU بستری می‌شوند، فوت می‌کنند و از هر ۱۰هزار مبتلا بیش از چهار نفر دوباره درگیر این بیماری می‌شوند» (ایرنا ۲۸آبان).

آخوند روحانی دو ماه از شروع پیک‌سوم بالاخره با یک سری تعطیلهای نیم‌بند موافقت کرد و با وقاحت و دروغگویی گفت: «۵۱ درصد ابتلاء ها به‌دلیل رفت و آمدهای خانوادگی است ما امروز از لحاظ تجهیزات دچار مشکل نیستیم از لحاظ تخت و ICU و ونیتلاتور در فشار نیستیم اما در کادر درمان ۹ماه است شبانه روز کار می‌کنند. این تعطیلات برای این هست که ما فرصتی را برای تجدید قوای کادر درمان فراهم بکنیم و مردم هم احساس کنند که خطر جدی هست» وی افزود «یک‌سوم جامعه مان برای چهار ماه ماهانه برای هر نفر ۱۰۰هزار تومان (کمتر از ۴دلار) دریافت می‌کنند. یک وام یک میلیونی (۳۹ دلار) هم برای همین خانواده‌ها» اختصاص می‌دهند.

محمدرضا صباغیان نماینده بافق در جلسه امروز مجلس ارتجاع گفت: «امروز نه تنها مجلس در رأس امور نیست، بلکه در پایین‌ترین بخش امور هم قرار ندارد. شورای عالی اقتصادی هر تصمیمی که می‌خواهد می‌گیرد، دولت مجلس را دور می‌زند و ستاد کرونا برای کل کشور و برای مجلس تصمیم می‌گیرد، این ضعف و وهن مجلس است که نماینده‌ای در ستاد کرونا حضور ندارد. امروز چیزی از مجلس باقی نمانده و فقط یک نام، ساختمان و ۲۹۰ نماینده باقی مانده است. زمانی که ما شما (قالیباف) را به‌عنوان رئیس مجلس انتخاب کردیم گفتیم که مجلس مرده و تعطیل است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۸آبان).

در تهران، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: «از ابتدای پیک‌سوم تا به امروز آمارها همواره صعودی و رو به بالا بوده است، انتظار ما این بود که آمارها به مرور کاهشی باشد ولی هنوز این اتفاق رخ نداده و این مسأله نشان‌دهنده آن است که چرخه انتقال بیماری بسیار فعال شده است. همه شاهدیم که حلقه محاصره کرونا از همیشه تنگ‌تر شده و بیماری به‌صورت فعال در حال چرخش سریع در سطح جامعه است» (ایسنا ۲۸آبان).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت ۲۰۴۴بیمار کرونایی در استان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، ۳۹۷بیمار در ICU نگهداری می‌شوند و آمار مرگ و میر ۲۴ساعت اخیر در استان ۳۷نفر است (جوان ارگان سپاه پاسداران ۲۷آبان).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در شبانه روز گذشته متأسفانه ۲۶۷بیمار کرونایی در استان شناسایی شدند ۲۷بیمار در همین مدت جان خود را از دست دادند و ۲۲نفر هم مربوط به روزهای قبل بوده که نتایج آن تازه مشخص شده است. تعداد بستری شدگان در آی.سی.یو ۳۰۷نفر است که ۸۸نفر به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۲۸آبان).

در یزد سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «۱۹ بیمار کرونایی در استان طی شبانه روز گذشته، جان خود را از دست دادند. در حال حاضر ۱۰۸۶بیمار در استان بستری هستند که ۲۱۴نفر در ICU هستند» (ایسنا ۲۸آبان).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۸ آبان ۱۳۹۹ (۱۸ نوامبر ۲۰۲۰)