728 x 90

عضو کمیته دانشگاه علوم پزشکی تهران: در ۲هفته آینده شاهد افزایش موارد ابتلا و فوت کرونا خواهیم بود، ممکن است فاجعه در راه باشد

گسترش بیماری کرونا در ایران
گسترش بیماری کرونا در ایران

به گزارش سایت حکومتی شفقنا ۲مهر۹۹، مسعود یونسیان استاد دانشکده بهداشت و عضو کمیته اپیدمیولوژی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: «ما موج سوم کرونا را با سطح بالاتری از شروع موج دوم تجربه می‌کنیم و انتظار داریم موارد ابتلا و مرگ و میر موج سوم بیش از موج دوم باشد و شاهد آن هستیم که آمار ابتلا در ابتدای موج سوم ۲برابر موج دوم کروناست».
یونسیان ادامه داد: «علت خیز مجدد کرونا در کشور تغییر رفتار مردم در استفاده از ماسک، رعایت نکردن نکات بهداشتی مثل شست و شوی دست‌ها، سفرهای بین شهری و کاهش میزان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در هیاتها بعد از دهه اول محرم است».
عضو کمیته اپیدمیولوژی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: «متأسفانه در ۲هفته آینده شاهد افزایش موارد ابتلا و فوت کرونا خواهیم بود و اگر اقدام مؤثر صورت نگیرد ممکن است فاجعه در راه باشد».

لازم به یادآوری است که روز گذشته سازمان مجاهدین خلق ایران آمار جان‌باختگان بر اثر بیماری کرونا را بیش از ۱۰۷هزار و ۵۰۰نفر اعلام کرد.