728 x 90

عضو مجلس ارتجاع: در مورد حادثه سایت نطنز مسئولان امنیتی باید در این باره تصمیم‌گیری و موضع‌گیری کنند

حادثه در سایت اتمی نطنز
حادثه در سایت اتمی نطنز

رحمت‌الله فیروزی‌پور عضو مجلس ارتجاع از نطنز در مورد حادثه در سایت اتمی نطنز در گفتگو با خبرنگار حکومتی ایمنا گفت: بهتر است در این باره خود سازمان انرژی اتمی و کارشناسان هسته‌یی موضع‌گیری کند (۱۳تیر۹۹).
وی درباره خرابکاری در سایت نطنز گفت: مسئولان امنیتی باید در این باره تصمیم‌گیری و موضع‌گیری کنند. باید منتظر ماند تا ببینیم مسئولان و دولت چه نتیجه‌گیری در خصوص این موضوع خواهند داشت.

آتش‌سوزی در مرکز مونتاژ سانتریفوژ در نطنز

در پی آتش‌سوزی در سایت نطنز صالحی رئیس سازمان برای کنترل امور خود را شتابان به نطنز رساند.
کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی به تلویزیون رژیم گفت در بامداد امروز در یکی از سوله‌های در دست احداث در مجتمع هسته‌یی حادثه‌ای داشتیم و این سوله فاقد مواد هسته‌یی است و آلودگی هم ندارد ولی برخی رسانه‌های معاند مسأله آلودگی را مطرح کردند که صحت ندارد.
از سوی دیگر رمضان علی فردوسی فرماندار نظنز ادعا کرد:یکی از سوله‌های مختص وسایل اسقاطی دچار آتش‌سوزی شده است در حالی‌که کمالوندی گفته بود حادثه در یکی از سوله‌های در دست احداث در سایت نطنز بوده است.

بنا بر گزارشهای معتبر و عکسهای ماهواره‌ای محل «حادثه» مرکز مونتاژ سانتریفوژ در نطنز بوده است.
شایان یادآوری است که علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم دو ماه پیش اعلام کرد به‌زودی از نسلی جدید از سانتریفیوژها در تأسیسات غنی‌سازی نطنز رونمایی می‌شود.
نکته قابل‌ توجه دیگر این‌که آتش‌سوزی در نطنز درست ۶روز پس از انفجارهای بزرگ در پارچین در محل تولید سرهای جنگی برای موشکهای بالستیک صورت می‌گیرد. رژیم تلاش کرد آن انفجارهای بزرگ را مخزن گاز جلوه بدهد اما عکسهای ماهواره‌ای از ناحیه سوخته در خجیر که متعاقباً منتشر شد دروغهای زنجیره‌ای رژیم را آشکار کرد. این فعل و انفعالات در شرایطی است که شورای حکام در سازمان بین‌المللی انرژی اتمی خواهان بازدید از سایتهایی است که رژیم هنوز اجازه بازدید از آنها را نداده است. همزمان شورای امنیت ملل ‌متحد به بررسی گزارش دبیرکل درباره نقض برجام توسط رژیم مشغول است. سایت نطنز در ۲۰مرداد ۱۳۸۱ توسط مجاهدین افشا شد.