728 x 90

شورای امنیت با ۱۱رأی ممتنع، دو رأی موافق و دو رأی مخالف قطعنامهٔ پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی رژیم ایران را رد کرد

شورای امنیت ملل متحد -آرشیو
شورای امنیت ملل متحد -آرشیو

وزیر خارجهٔ آمریکا اعلام کرد شورای امنیت قطعنامهٔ تمدید تحریم‌ها را رد کرده است

آمریکا پیش از این اعلام کرده است که در صورت رد شدن قطعنامهٔ تمدید تحریم‌ها، مکانیسم ماشه را به‌کار خواهد انداخت که بر اساس آن همهٔ تحریم‌های پیش از برجام مجدداً برقرار خواهد شد

خانم مریم رجوی گفت: «تحریم تسلیحاتی فاشیسم دینی حاکم بر ایران لازمهٔ صلح و امنیت بین‌المللی و منطقه‌یی است. خرید و فروش آزادانه سلاح توسط این رژیم حاصلی جز تروریسم و جنگ‌افروزی و صدور بنیادگرایی ندارد».

خانم مریم رجوی افزود: «مردم ایران با نزدیک به ۹۰هزار جانباخته در کرونا بیش از همیشه نیازمند اختصاص دادن هزینه‌های نجومی تسلیحاتی و اتمی و موشکی این رژیم به بهداشت و درمان هستند. شعارهای شناخته شده مردم ایران خطاب به آخوندها و علیه هر گونه مماشات با این رژیم است: سوریه را رها کن فکری به‌حال ما کن- نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران».

مسعود رجوی گفت: «انحلال سپاه پاسداران و اختصاص دادن بودجه آن به مقابله با کرونا و بهداشت و درمان. اگر رژیم ولایت فقیه قصد سرکوب و جنگ‌افروزی و صدور ارتجاع و تروریسم ندارد یک ارتش برایش کافیست و نباید هزینه مضاعف سپاه را هم به مردم دردمند و محروم ایران تحمیل کند».