728 x 90

شمار جان‌باختگان روزانه کرونا در آلبانی در شرایط موج سرما و شیوع گسترده آنفلانزا باز هم رکورد زد

کرونا در آلبانی
کرونا در آلبانی

شمار جان‌باختگان روزانه کرونا در آلبانی در شرایط موج سرما و شیوع گسترده آنفلانزا باز هم رکورد زد و به رقم بی‌سابقه ۱۹تن رسید.

وزارت بهداشت آلبانی روز سه‌شنبه ۴آذر اعلام کرد طی ۲۴ساعت با انجام ۲۵۰۵ آزمایش کرونا، ۷۴۴مورد از ابتلا جدید به ویروس کرونا شناسایی شده و طی همین مدت شمار جان‌باختگان کرونا به۱۹ نفر رسیده است.

وزرات بهداشت آلبانی اعلام کرد باختگان بین ۵۹ تا ۸۵سال سن داشتند و متعلق به نقاط مختلف این کشور از جمله شهرهای تیرانا، الباسان (Elbasan)، ساراندا، ولورا (Vlora)، دورس (Durrës) و کرویا (Kruja) هستند.

از زمان شیوع همه‌گیری کرونا در آلبانی۷۳۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۱۶۶۶۶نفر درمان شده‌اند. (تاپ چنل۴آذر)

ادی راما نخست‌وزیر آلبانی روز سه‌شنبه ۴آذر طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت گروهی از دست‌اندر کاران در حال کار بر روی دیپلماسی واکسن هستند و او امیدوار است که آلبانی همزمان با کشورهای اتحادیهٔ اروپا از مزایای واکسن بهره‌مند شود.

ادی راما در رابطه با هزینه‌های تولید و توزیع واکسن گفت: «ما در مورد مهترین عناصر زندگی مردم، چیزی را از قلم نینداخته‌ایم. صرف‌نظر از قیمت، برای این تعهد کم نخواهیم گذاشت». (تاپ چنل ۴آذر)

با توجه به‌افزایش شمار مبتلایان به کرونا در آلبانی، وزارت بهداشت مجموعه‌یی از اقدامات جدید را در پیش گرفته است. از جمله بخش بیماریهای واگیردار در بیمارستان ناحیه‌یی (Elbasan) به‌بخش ویژهٔ کوید تبدیل شده است. این بخش ظرفیت پذیرش ۸۰۰بیمار بستری را دارد. به‌گفتهٔ وزارات بهداری آلبانی سایر بیمارستانهایی ناحیه‌یی نیز در آینده نزدیک شاهد تغییرات مشابه خواهند بود. کشور کویت دیروز چندین دستگاه تنفسی به‌بیمارستان الباسان اهدا کرد. (تاپ چنل ۴آذر)

اوگرتا ماناستیرلیو (Ogerta Manastirliu) وزیر بهداشت و تأمین اجتماعی، از راه‌اندازی بیمارستان شمارهٔ۴ مقابله با کووید در محور تیرانا-دورس خبر داد و گفت اینک این بیمارستان آماده افتتاح است.

بیمارستان شمارهٔ۳ به‌تازگی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. خانم ماناستیرلیو، ضمن بیان این‌که ظرفیتهایی که قبلاً ساخته شده اینک و در لحظه مناسب، آمادهٔ بهره‌برداری هستند، تأکید کرد که «باید درک شود که این نبردی نیست که فقط در بیمارستانها انجام شود. ما باید طبق قوانین زندگی کنیم، حداکثر مسئولیت را داشته باشیم و رفتارمان کنترل شده باشد، از جمله زدن ماسک، رعایت فاصله، بهداشت و محدود کردن تماسها و این‌که در گروه‌های بیش از ۱۰نفر تجمع نکنیم.(بالکان وب ۴آذر)