728 x 90

سی.ان.ان: نروژ، اسپانیا و ایرلند از امروز به‌طور رسمی کشور فلسطین را به‌رسمیت می شناسند

پرچم فلسطین
پرچم فلسطین

سی.ان.ان روز سه‌شنبه ۸خرداد گزارش داد: نروژ، اسپانیا و ایرلند از امروز به‌طور رسمی کشور فلسطین را به‌رسمیت می‌شناسند. نخست وزیر اسپانیا پیش از به‌رسمیت شناختن رسمی می‌گوید: «دولت فلسطین باید قابل دوام باشد».

پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا، درست قبل از تشکیل کابینه برای برداشتن این گام، گفت که دولت اسپانیا امروز به‌رسمیت شناختن رسمی کشور فلسطین را تأیید خواهد کرد.

سانچز گفت: «دولت فلسطین باید قابل دوام باشد، کرانه باختری و غزه با یک کریدور به هم متصل شده و بیت‌المقدس شرقی به‌عنوان پایتخت آن است و باید تحت حکومت قانونی دولت فلسطین متحد شود».
او این به‌رسمیت شناختن را یک تصمیم تاریخی، برای کمک به اسراییل و فلسطینیها که در صلح زندگی می‌کنند خواند.
نروژ، اسپانیا و ایرلند از امروز به‌طور رسمی کشور فلسطین را به‌رسمیت می‌شناسند. اقدامی که آرمان جهانی فلسطین را تقویت می‌کند اما روابط بین اروپا و اسراییل را بیشتر تیره کرده است.

خبرگزاری رویترز در همین روز نوشت: سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا گفت اسپانیا کشور فلسطین را به پایتختی بیت‌المقدس شرقی به‌رسمیت می‌شناسد. اسپانیا هیچ تغییری در مرزهای ۱۹۶۷ به‌رسمیت نمی‌شناسد مگر این‌که با همه بخش‌ها موافقت شود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/39d903f4-4a0f-402e-b0ce-124f4a229d9d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات