728 x 90

سنای آمریکا - افزایش فشار بر رژیم ایران و حمایت از تغییر دموکراتیک در ایران

۱۵ آبان ۹۸ (۶ نوامبر ۲۰۱۹)

سناتور تد کروز - جلسه در سنای آمریکا
سناتور تد کروز - جلسه در سنای آمریکا
  • با حضور سناتورها و سفرا و مقامات پیشین دولتی
  • افزایش فشار بر رژیم آخوندی و حمایت از تغییر دموکراتیک در ایران
  • همزمان با تحریم ۹تن از بالاترین مقامها و نزدیکترین مهره‌های خلیفه ارتجاع توسط دولت آمریکا
  • سناتور تد کروز: رژیم آخوندها مانند همه دیکتاتورها از سرنگونی گریزی ندارد

 

روز چهارشنبه، ۶نوامبر ۲۰۱۹ همزمان با تحریم ۹تن از بالاترین مقامها و نزدیکترین مهره‌های خامنه‌ای در یک جلسه در سنای آمریکا با شرکت سناتورها، مشاوران، مقامات سابق دولتی، و رسانه‌های جمعی، سناتور تد کروز عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و کاندیدای سابق ریاست‌جمهوری آمریکا، تهدیدات تروریستی رژیم آخوندی در منطقه و سرکوب مردم ایران، عراق و لبنان را برشمرد و یادآوری نمود که این رژیم را مانند دیگر دیکتاتورها، از سرنگونی گریزی نیست. سناتور کروز تلاشها و فعالیت‌های اعضا و هواداران مقاومت ایران را ستود و آنها را به استمرار تلاشهایشان تشویق نمود.

 

سناتور تد کروز گفت:‌ خامنه‌ای و آخوندها سرکوب وحشیانه‌ای را بر مردم تحمیل می‌کنند. و من به مردم ایران، به زنان و مردان ایران خواهم گفت: ما با شما هستیم و مبارزه شما با ظالمان وحشی، ستمگر، شکنجه‌گر، قاتل است. آزادی اهمیت دارد و من معتقدم که می‌توانیم یک روز دوباره، یک ایران آزاد داشته باشیم، نه با آخوندها.

 

در این جلسه سناتور جان بوزمن رئیس زیرکمیته ساختار نظامی در کمیته تخصیص بودجه آمریکا هم به سخنرانی پرداخت.

سایر سخنرانان عبارت بودند از:

سونا صمصامی، نماینده شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا

سفیر رابرت جوزف، معاون سابق وزیر خارجه در امور منع تسلیحات اتمی

سفیر لینکلن بلومفیلد، مدیر کل سابق وزارت‌خارجه آمریکا در امور سیاسی-نظامی 

سفیر مارک گینزبرگ، مقام سابق کاخ‌سفید و سفیر سابق آمریکا در مراکش 

پروفسور ایوان ساشا شیهان، مدیر دانشکده امور خارجی دانشگاه بالتیمور

 

سفیر رابرت جوزف در بخشی از سخنان خود گفت:‌ وجود مجاهدین به‌عنوان هسته مرکزی شورای ملی مقاومت ایران پارلمان در تبعید ایران موجب شده که این شورا یک جایگزین مؤثر و قدرتمند در مقابل رژیم (سفاک) دیکتاتوری ملاها باشد. وجود چنین جایگزین قدرتمندی با برنامه‌ای برای یک ایران آزاد و دموکراتیک غیرمذهبی و یک ایران غیراتمی بزرگترین تهدید برای رژیم دیکتاتوری مذهبی است که سعی در کنترل مردم از طریق ایجاد ترس و قساوت (کشتار) است.

 

پروفسور ساشا شیهان به کارنامه رژیم آخوندی در زمینه گروگانگیری و تروریسم اشاره کردو افزود:

مردم ایران معماران انقلاب بعدی ایران خواهند بود.‎ در تابستان امسال، من این امتیاز کم نظیر را داشتم که به یک هیأت دوحزبی از مقامات ارشد ایالات متحده در اشرف۳، محل جدید مجاهدین خلق در آلبانی، بپیوندم.در تیرانا بیش از ۳۵۰مقام مثل ما از ۴۷کشور آمده بودند‎ در طول سفر، آنچه که از نزدیک تجربه کردیم ما را به نتیجه‌ای رساند که دانشمندان مدتهاست به آن پی برده‌اند اما سیاست گذاران تمایلی به تصدیق ندارند. رژیم ایران، از مردم خود بیشتر از قدرتهای منطقه‌ای یا جهانی می‌ترسد.

 

سفیر بلومفیلد نیز در بررسی وضعیت رژیم آخوندی گفت:‌

دیکتاتوری تهران از ساقط شدن توسط مردم خودش وحشت دارد. این رژیم نامشروع است، و در واقع هرگز مشروع نبوده است. ما تظاهرات در سراسر کشور که خواستار تغییر سیاسی بود را از دسامبر ۲۰۱۷دیده‌ایم. و حالا ما می‌بینیم که مردم در لبنان و عراق به خیابان‌ها می‌روند - در هر دو مورد می‌خواهند که یک دولت به دور از دخالت رژیم ایران داشته باشند.

 

سونا صمصامی نماینده شورای ملی مقاومت در آمریکا در سخنرانی خود گفت:

اکنون زمان آن رسیده است که نمایندگان منتخب مردم آمریکا حمایت خود را از خواسته برحق مردم ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی اعلام کنند و سران این رژیم را به‌خاطر جنایاتشان و کارهای تروریستی‌شان محاکمه کنند...ایران آزاد در راه است. زمان آن رسیده که همه در طرف درست تاریخ قرار بگیرند.