728 x 90

سفیر آمریکا در لبنان: نه فقط در هسته‌یی، در همه عرصه‌ها با رژیم ایران مقابله می‌کنیم

دوروتی شیا سفیر آمریکا در لبنان
دوروتی شیا سفیر آمریکا در لبنان

سفیر آمریکا در لبنان گفت: دولت بایدن در تمامی عرصه‌ها با رژیم ایران مقابله خواهد کرد و این امر محدود به موضوع هسته‌یی نیست.

دوروتی شیا، سفیر ایالات متحده در بیروت تأکید کرد که دولت آمریکا می‌خواهد از تجاوزهای رژیم ایران در هر نقطه از منطقه، از جمله لبنان، جلوگیری کند.

سفیر آمریکا در لبنان پنجشنبه ۱۲فروردین در مصاحبه مطبوعاتی خود توضیح داد که «توجه دولت بایدن صرفا معطوف به پرونده هسته‌ای رژیم ایران نیست بلکه دستورالعمل استراتژیک امنیت ملی آمریکا در ماه گذشته، به اهداف هسته‌ای تهران و نقش بی‌ثبات کننده آن در منطقه نیز پرداخته است که بسیار مهم اهمیت دارد.»


دوروتی شیا در مورد این که آیا هر توافق جدیدی در مورد پرونده هسته‌ای، بر روابط واشنگتن و «حزب الله» بازتاب خواهد داشت، گفت: «موضع واشنگتن در مورد حزب الله، تغییری نکرده است.»

او همچنین تأکید کرد که «جامعه بین‌المللی، هیچ گونه سر سازش با اقداماتی نخواهد داشت که باعث بروز بی ثباتی در منطقه شود.»

سفیر آمریکا در لبنان در مورد تحریم‌ها علیه برخی از مقامات لبنانی، تصریح کرد که اعمال تحریم، روشی متداول در سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا است که هدف از آن، محاصره سازمان‌های تروریستی، حامیان و تامین کنندگان مالی آنها است.

او پیرامون قانون «مگنیتسکی» که به «پرونده‌های خطرناک فساد» مربوط شده و بر اساس آن«جبران باسیل» وزیر پیشین، در لیست تحریم‌ها قرار گرفت، افزود که وزیران خارجه و خزانه داری در آن زمان به رابطه او با حزب الله اشاره داشتند.

سفیر آمریکا در پایان این مصاحبه مطبوعاتی با تأکید بر اینکه «هدف این تحریم‌ها، نشان دادن هزینه‌ای است که باید برای سیاست‌ها و اقدامات خلاف منافع مردم لبنان، پرداخت شود»، خاطرنشان کرد که بسیاری از لبنانی‌ها خواهان اعمال تحریم‌های بیشتر در این راستا هستند.