728 x 90

سفارت آمریکا در بغداد: ثروت خامنه‌ای بالغ بر ۲۰۰میلیارد دلار است

سفارت آمریکا در بغداد - ثروت خامنه‌ای بالغ بر ۲۰۰میلیارد دلار است
سفارت آمریکا در بغداد - ثروت خامنه‌ای بالغ بر ۲۰۰میلیارد دلار است

سفارت آمریکا در بغداد روز جمعه ۶ اردیبهشت ۹۸ در بیانیه‌یی که در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرد ثروت خامنه‌ای را، ۲۰۰میلیارد دلار برآورد کرد.

 سفارت آمریکا در بیانیه خود نوشت: "فساد در همه اجزای رژیم ایران، از رأس هرم گرفته تا قاعده آن، فراگیر شده است. چهل سال پس از حکومت آخوندها و در زمانی که بسیاری از افراد ملت ایران به‌دلیل اوضاع اقتصادی ناگوار در زیر خط فقر زندگی می‌کنند، دارایی‌های سران رژیم ایران به تنهایی ۲۰۰میلیارد دلار برآورد می‌شود."

خاطرنشان می‌شود رویترز نیز در گزارشی که پیرامون آخوندهای دزد و غارتگر در سال ۱۳۹۲ منتشر کرد از خامنه‌ای به‌عنوان ثروتمندترین آخوند با ۹۵میلیارد دلار دارایی نام برد.

 

 

افشاگری خبرگزاری رویتر با نام «اموال تحت کنترل خامنه‌ای: مصادره املاک»
خبرگزاری رویتر روز دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ طی یک گزارشی تحقیقی با عنوان «اموال تحت کنترل خامنه‌ای: مصادره املاک» فاش ساخت، خامنه‌ای، نظارت بر ارگانی به نام «ستاد اجرایی فرمان خمینی» را برعهده دارد که میزان داراییهای آن «بیش از ۹۵ میلیارد دلار» تخمین زده می‌شود.
بنا‌ به این گزارش، رقم «۹۵ میلیارد دلار» بر اساس تجزیه و تحلیل بیانیه‌های مقامهای رسمی ستاد، آمار بورس اوراق بهادار تهران و اطلاعاتی از وزارت خزانه‌داری آمریکا به‌دست آمده است.


گزارش رویتر از کنترل ارتباطات کل ایران توسط ارگان غارتگر موسوم ستاد اجرایی فرمان خمینی
خبرگزاری رویتر در گزارشی درباره کنترل ارتباطات کل ایران توسط ستاد اجرایی فرمان خمینی، از یک فقره دیگر از چپاولهای افسار گسیخته ولی‌فقیه ارتجاع برداشت.

 گزارشی درباره نقش این ارگان غارتگر وابسته که توسط رویترز روز دوم دی ۱۳۹۲ (۲۴دسامبر) افشا شده است:
خامنه‌ای نظارت بر ارگان چپاولگری به نام «ستاد اجرایی فرمان امام» را بر عهده‌دارد. این اسم از فرمان خمینی گرفته شده و یکی از قویترین نهادهای رژیم است که طی 6سال گذشته تبدیل به یک بازوی عظیم اقتصادی شده است و تقریبا در هر بخشی از صنعت ایران سهام دارد. از فعالیتهای بانکی و مالی، نفت و مخابرات گرفته تا تولید قرصهای ضدبارداری و حتی پرورش شترمرغ.

بنابر گزارش رویتر، جمع داراییهای غیرمنقول ستاد، املاک و مستغلات و اموال دیگرش، حدود ۹۵ میلیارد دلار است. این رقم چیزی حدود ۴۰% بیشتر از صادرات نفتی کشور در سال گذشته است. این عدد برگرفته از تجزیه و تحلیل بیانیه‌های مقامهای رسمی ستاد، آمار بورس اوراق بهادار تهران، وب سایتهای شرکتی به اضافه اطلاعاتی از وزارت خزانه‌داری آمریکا است.
راهی که ستاد این ثروت را از آن خود میکند، مصادره املاک است. تحقیقات ششماهه نشان میدهد ستاد این قدرت عظیم را از مصادره هزاران شهروند عادی به‌دست آورده است. جالب اینکه هیچ سازمانی حق نظارت بر اموال ستاد را ندارد. ارائه یک شمای کلی از دخل و خرج ستاد ممکن نیست. دفاتر حسابرسی این سازمان حتی از دسترس مجلس (ارتجاع) نیز خارج است.
کنترل این امپراطوری عظیم اقتصادی تنها به‌دست یک نفر است و او شخص خامنه‌ای است. او تصمیم نهایی را در مورد تمام موضوعات حکومتی میگیرد. برنامه هسته‌ای کشور در دایره قدرت اوست. خامنه‌ای است که تصمیم خواهد گرفت موضع ایران در مذاکرات چیست.

به گزارش رویتر در ابتدای سال ۲۰۰۹، دو نهاد بسیار قدرتمند وابسته به رژیم یعنی سپاه و ستاد با تشکیل یک کنسرسیوم، شرکت عظیم ارتباطات ایران را به قیمت ۷. ۸ میلیارد دلار خریداری کردند. این بزرگترین معامله در تاریخ بورس سهام در ایران بوده است.
تعدادی از مقامهای بالای ستاد به پستهای بالای حکومتی منصوب شده‌اند. در ماه اوت روحانی، محمد شریعتمداری را که عضو هیئت مدیره ستاد بود، به‌عنوان معاون اجرایی خود برگزید.
موارد متعدد نشان میدهد، همواره یک دری وجود دارد که یک پاشنه آن بروی دولت و یک پاشنه آن بروی ستاد می‌چرخد و مقامهای دولتی از مقامهای ستاد برگزیده می‌شوند و یا بالعکس.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات