728 x 90

سرکرده سپاه ضد محمد تهران از حمله با سلاح کمری به بسیجی‌ها و زخمی شدن ۱۸۵تن از آنها خبر داد

قیام سراسری مردم ایران - شهریور ۱۴۰۱
قیام سراسری مردم ایران - شهریور ۱۴۰۱

حسن حسن‌زاده سرکرده سپاه ضد محمد وابسته به سپاه پاسداران تهران از حمله به ۱۸۵بسیجی توسط جوانان شورشی و مردم در جریان قیام سراسری خبر داد.

به گزارش سایت حکومتی همشهری آنلاین روز چهارشنبه ۶مهرماه حسن حسن‌زاده در مراسم ضدتظاهرات حکومتی گفت، ۱۸۵ بسیجی در خیزش سراسری مردم ایران تاکنون با چاقو و قمه مورد حمله قرار گرفته‌اند. وی افزود: گفت که پنج نفر از این بسیجیان اکنون در بخش «آی.سی.یو» هستند و جمجمه یکی از آنان نیز شکسته شده است.

این در حالی است که نهادهای حقوق بشری با استناد به شواهد متعددی گزارش داده‌اند که نیروهای سرکوبگر در ایران برای سرکوب معترضان از «نیروی مرگبار» استفاده می‌کنند.

وی با ترس و وحشت افزود: الان در کوچه‌های تاریک با سلاح کمری [بسیجیان و ماموران رژیم] را هدف قرار می‌دهند.

 

پاسدار حسن حسن‌زاده سرکرده سپاه تهران بزرگ افزود: بله مشکل داریم ۱۰سال ۱۲سال این فشارها اقتصاد و غیره و ذالک و ناکارآمدی همه جمع شده هوشمند باشیم بازاریان کسبه ادامه نقشه آنها چیست؟ اینها به این جمع‌بندی رسیدند ای دل غافل کسی که ما را همراهی نکرد جلسه گذاشتند اینها هر شب نقشه جلسه می گذارند.

آنجا گفتند آقا این‌که نشد که ما باید برویم در آینده نزدیک یک کاری بکنیم مثلاً بازاریها را بگوییم تعطیل کنند مثلاً آنها را بگوییم ما بیاییم اینها را به همدیگر پیوند بزنیم.

تمام هم و غم دشمن این است که در عملیات روانی جوانهای ما را که امروز بیشترین اینها جوان هستند جوانهای ما را به یک ادراکی برساند که شما بیچاره‌ترین ملت هستید شما آینده ندارید اوضاع خیلی خراب هست بروید بخوانید این شبکه‌ها را شما بزرگ هستید شما تجربه دارید بگویید اینها را.(خبرگزاری حکومتی ایران پرس ۶مهر)

 

خاطرنشان می‌شود ویدیوها و تصاویری که به تأیید کمیساریای عالی حقوق‌بشر سازمان ملل هم رسیده، تأیید می‌کند که نیروهای سرکوبگر و یگانهای سرکوب رژیم آخوندی از گلوله‌های جنگی برای مقابله با قیام آفرینان استفاده می‌کنند.

به گفته سازمانهای حقوق بشری، پس از دو هفته از آغاز اعتراضات سراسری در ایران دست کم ۷۶نفر از معترضان کشته و هزاران نفر زخمی و بازداشت شده‌اند.

بر اساس اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران به‌تاریخ ۶مهرماه، به‌رغم بسیج دیوانه‌وار نیروهای سرکوبگر، شامگاه سه‌شنبه ۵مهر ۱۴۰۱، در دوازدهمین روز قیام سراسری، علاوه بر دهها نقطه تهران، بسیاری از شهرهای میهن صحنه تظاهرات و درگیری بین مردم و جوانان از یک‌سو و نیروهای مهاجم بود. جنگ و گریز با گله‌های پاسداران و نیروهای انتظامی و اطلاعاتی در شهرهای چابهار، شیراز، اهواز، کرج، گوهردشت کرج، اشنویه، سنندج، یزد، سبزوار، شهر جم و عسلویه و... برگزار شد. ادامه قیام و شورش در حالیست که عملاً در بسیاری از شهرها مانند رشت حکومت نظامی اعلام نشده حاکم است و اینترنت را در بسیاری نقاط به‌طور کامل قطع کرده‌اند. خیزش مردمی در ۱۲روز گذشته ۱۶۲شهر در سراسر ایران را در برگرفته است.

بنا به اظهارات دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی، «در جریان ناآرامی‌های روزهای اخیر، ۱۷ شعبه بانک در سراسر کشور دچار آتش‌سوزی شد که خسارت حداقل ۴۰۰ میلیاردی وارد کرده است (خبرگزاری حکومتی مهر ۵مهر ۱۴۰۱).

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/30fa85fa-cd9d-4e3d-96c1-3cbdaf96ec16"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات