728 x 90

سردرگمی خامنه‌ای، مصاحبه اورینت با عضو کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت

مصاحبه موسی افشار با تلویزیون اورینت
مصاحبه موسی افشار با تلویزیون اورینت

خامنه‌ای با مشکل قیام در داخل روبه‌روست و برجام آن هم زیر سؤال است به همین دلیل دچار نوعی سردرگمی شده است. چون راه‌حلی برای هیچ‌کدام ندارد

موسی افشار عضو کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران به اورینت نیوز۱۵خرداد۹۷گفت سخنان روز دوشنبه خامنه‌ای نشان‌دهنده سردرگمی شدید ناشی از فشارهایی است که روی آن می‌آید. اول فشارهایی است که در داخل ایران توسط قیام مردمی و اعتصابهای بزرگ به‌ویژه اعتصاب کامیون‌داران به وی وارد شده است.

سخنان خامنه‌ای در ارتباط با غنی‌سازی اورانیوم قابل‌توجه بود. او گفت غنی‌سازی اورانیوم را در چهار چوب توافق اتمی انجام می‌دهیم. او به‌خوبی می‌فهمد که یک میلی متر هم خارج از توافق اتمی نمی‌تواند کار کند. چرا که می‌داند پاسخ ها چه خواهد بود. خامنه می‌گفت درصورتی‌که آمریکا توافق اتمی را پاره کند ما آن را آتش می‌زنیم و می‌گفت که تل آویو و حیفا را نابود می‌کنیم. اما دست از پا خطا نکرد.

 

بن‌بست خامنه‌ای در منطقه

خامنه‌ای در جریان تحولات سوریه وقتی ضربات کاری خورد برای حفظ آبرویش روسیه را وارد سوریه کرد الآن روسیه از رژیم ایران می‌خواهد نیروهایش را از سوریه بیرون ببرند. وضعیت در یمن هم همین‌طور است. وضعیت در عراق هم به دلخواه رژیم نیست.

تلویزیون اورینت: رژیم ایران از زبان تهدید استفاده می‌کند. این رژیم چه خواهد کرد؟ آیا می‌خواهد پاسخی نظامی بدهد. آیا توانش را دارد؟

موسی افشار: همان‌طوریکه گفتم رژیم ایران در سردرگمی شدیدی قرار گرفته، سردرگمی به این معنی که هیچ راه‌حلی ندارد. این رژیم در بن‌بست بزرگی قرار گرفته. نه می‌تواند از سوریه و یمن بیرون بکشد و نه می‌تواند این وضع را در سوریه و یمن ادامه دهد چرا که این رژیم توانش را برای رویارویی از دست داده و آنهم به‌خاطر وضعیت متزلزل رژیم در داخل ایران است. الآن مردم به خیابانها آمده‌اند. مردم ایران از شش ماه پیش این قیام را ادامه داده‌اند و این قبل از هر چیز ناقوس مرگ رژیم است. به این دلیل این دود و دمی که از خامنه‌ای می‌شنویم چیزی نیست جز برای حفظ روحیه در هم شکسته نیروهایش در داخل ایران

 

مطالب مرتبط

تشدید انزوای سیاسی رژیم

انزوای رژیم ایران در جنگ سوریه

یمن، فرار کارشناسان رژیم ایران و شبه‌‌نظامیان حوثی از الحدیده

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات