728 x 90

سرخوردگی خامنه ای از مذاکرات برجامی و وحشت از عواقب فرصت سازی از کرونا

ولی فقیه ارتجاع  خامنه ای
ولی فقیه ارتجاع خامنه ای

سرخوردگی ولی‌فقیه ارتجاع از مذاکرات برجامی

خامنه‌ای:

این جور نیست که آمریکا بخواهد مذاکره بکند تا حرف حقی را قبول کند

می خواهد مذاکره کند تا یک حرف باطلی را تحمیل کند

پیشنهادهایی که می‌کنند غالباً تحقیر‌آمیز است که حتی قابل نگاه کردن نیست

باید تحریم‌ها اول برداشته بشود

چون خاطر جمع نیستیم به این‌که آنها وعده بدهند

تا حالا دهها بار به وعده‌هایشان عمل نکردند و ضد وعده عمل کردند

حالا همه همین کار را خواهند کرد

خامنه‌ای-۲۵فروردین۱۴۰۰:

سیاست کشور را ما اعلام کردیم و به مسئولان هم گفتیم هم از نزدیک گفتیم هم با نوشته گفتیم هم عرض کنم که در جلسات گفتیم هم بابت عمومی گفتیم. سیاست کشور معلوم است که چکار باید بکند. خب خالا تشخیص شان این است مسئولان ما که برویم مذاکره کنیم تا همین سیاست را اعمال کنیم، ما بحثی نداریم در این زمینه

منتهی باید مراقبت بشود که مذاکره فرسایشی نباید باشد. نباید جوری باشد که طرفها بخواهند همین‌طور هی کش بدهند این مذاکره را که این برای کشور ضرر دارد. این هم توجه داشته باشید این‌که آمریکایی‌ها هی اسم مذاکره می‌آورند مذاکره با ایران مستقیم ما حاضریم فلانیم، این جور نیست که آمریکا بخواهد مذاکره بکند تا این‌که یک حرف حقی را قبول کند. نه می‌خواهد مذاکره کند تا یک حرف باطلی را تحمیل کند اصلاً کار او اینجوری است والا این‌که حالا یک حرف حقی را بشنوند تصدیق کنند قبول کنند اینجوری نیست.

همین سیاستی را که ما گفتیم باید تحریم‌ها اول برداشته بشود چون ما خاطر جمع نیستیم به این‌که آنها وعده بدهند، تا حالا دهها بار به وعده‌هایشان عمل نکردند و ضد وعده عمل کردند حالا همه همین کار را خواهند کرد لذا بایستی آنها اول کاری را که ما می‌گوییم انجام بدهند ما خاطر جمع بشویم که انجام گرفت بعد ما آنچه تکلیف ما است انجام خواهیم داد. این مذاکره‌کنندگان اروپایی گاهی در جلسات خصوصی تصدیق می‌کنند که همین درست است، و حق با ایران است اما در مقام تصمیم‌گیری خب تابع آنها هستند خودشان واقعاً هیچ استقلالی ندارد، آمریکا هم زورگو است، تحمیل کننده است و مسأله‌اش این است. بنابراین پیشنهادهایی هم که می‌کنند غالباً پیشنهادهای متکبرانه و تحقیر‌آمیز است که قابل نگاه کردن حتی نیست. امیدواریم انشاءالله مسئولان کشور در این زمینه هم کاملاً با چشم باز با دل محکم انشاءالله بروند جلو.

وحشت خلیفه تبهکار ارتجاع از عواقب فرصت سازی از کرونا

اعتراف به آمار تکان دهنده و انداختن تقصیر به گردن «مسئولان»

خامنه‌ای:

این آمارهای تلخ و تکان‌دهنده همه ما را بایستی هوشیار کند

توجه بکنیم شوخی نکنیم با بیماری

بایستی مسئولان که باید انجام بدهند انجام بدهند

«، عدد (قطعی) بالا رفت عدد مبتلایان بالا رفت، اینها چیزهایی است که انسان نمی‌تواند از آن به آسانی بگذرد. ما بایستی همه این آمارهای تلخ و تکان‌دهنده باید همه ما را هم مسئولان را هم آحاد مردم را بایستی هوشیار کند و بیدار کند، توجه بکنیم شوخی نکنیم با بیماری. بایستی آن مسئولان به‌طور قاطع کاری که باید انجام بدهند، انجام بدهند. یعنی این حدودی که لازم است، کارشناسان مسأله پزشکان و مسئولان امور بهداشت و درمان و اینها وقتی که مشخص می‌کنند بر طبق گفته آنها عمل بشود یعنی هر عارضه دیگری شما را فرض کنید از عارضه شیوع این بیماری تلخی‌اش کمتر است (تلویزیون شبکه یک رژیم ۲۵ فروردین)

ولی‌فقیه ارتجاع در سخنرانی خود به ارائه آمار دروغ در سخنرانی اول فروردین خود اعتراف کرد و گفت:

«من در سخنرانی اول فروردین در باب رتبه اقتصادی کشور یک آماری را عرض کردم. بعد از آن چند نفر به من تذکر دادند که این آمار درست نیست. من به دفترمان گفتم که بررسی کنند و بررسی کردند معلوم شد که حرف آنها درست است. حق با آنهاست آمار ما درست نبوده و آنچه که من درباره رتبه اقتصادی هجدهم ایران در دنیا گفتم مربوط به چهار پنج سال قبل یا پنج شش سال قبل بوده است». (تلگرام اخبار خامنه‌ای ۲۵ فروردین)