728 x 90

سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا: گفتگوهای اضافی در بروکسل ضرورتی ندارد

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا
ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

ند پرایس، سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا، در کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه ۲۶مهر گفت: ایالات متحده فکر نمی‌کند گفتگوهای اضافی در بروکسل قبل از آغاز مجدد مذاکرات غیرمستقیم با (رژیم) ایران در وین برای بازگشت به برجام ضرورتی داشته باشد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما مدتهاست واضح گفته‌ایم که مذاکرات اتمی تمرینی نیست که تا ابد ادامه داشته باشد. وزیر خارجه زمانی که با همتایان اسراییلی و اماراتی ملاقات داشت این نکته را در همینجا هفته گذشته گفته است.

وی افزود: شما از جیک سالیوان مشاور امنیت ملی هم شنیده‌اید که در ملاقات با همتای اسراییلی در ۵اکتبر گفت و رئیس جمهور هم روشن ساخته است که اگر دیپلوماسی شکست بخورد ما آماده‌ایم به سایر گزینه‌ها روی بیاوریم.

این هم بخشی از مشاوره‌های فشرده‌یی است که با متحدان ما در جریان است...(سایت وزارت خارجه آمریکا ۲۶مهر)

رسانه‌های رژیم روز یکشنبه به‌نقل از نماینده تبریز در مجلس ارتجاع و پس از حضور وزیر خارجه رژیم در جلسه غیرعلنی مجلس گزارش دادند که نمایندگان رژیم و اتحادیه اروپا قرار است روز پنجشنبه ۲۹مهر در بروکسل با هم دیدار و مذاکره کنند، ولی جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: مذاکراتی بین اتحادیه اروپا و دیپلمات‌های رژیم ایران در بروکسل برای روز پنجشنبه در نظر گرفته نشده است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات