728 x 90

سخنرانی لیندا چاوز مدیر پیشین روابط عمومی کاخ‌سفید در نمایشگاه قتل‌عام ۶۷ - واشنگتن

 لیندا چاوز مدیر پیشین روابط عمومی کاخ‌سفید در نمایشگاه قتل‌عام ۶۷
لیندا چاوز مدیر پیشین روابط عمومی کاخ‌سفید در نمایشگاه قتل‌عام ۶۷

لیندا چاوز مدیر پیشین روابط عمومی کاخ سفید

لیندا چاوز مدیر پیشین روابط عمومی کاخ‌سفید گفت: مایه افتخار است که دوباره اینجا با دوستان زیادی از سازمان مجاهدین هستم. من طرفدار یک ایران آزاد، دمکراتیک و غیرهسته‌یی هستم. من امروز در دومین روز این نمایشگاه به اینجا آمده‌ام تا در مورد آنچه در سال۱۹۸۸ اتفاق افتاد و کشتار ۳۰۰۰۰زندانی سیاسی صحبت کنم. این نمایشگاه تنها بخشی از افرادی را شامل می‌شود که توسط رژیم ایران کشته شدند.

من مخصوصاً اینجا هستم تا از دولت ایالات متحده بخواهم که اجازه ندهد ابراهیم رئیسی، فردی که بخشی از این کشتار جمعی بوده، بتواند در اوایل اوت سال جاری به ایالات متحده بیاید. رسانه‌های دولتی ایران اعلام کردند که ابراهیم رئیسی قصد دارد برای شرکت در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کند.

این اولین سفر او به آمریکا خواهد بود. بسیاری از اعضای کنگره به رئیس‌جمهور بایدن نامه نوشته و پیشاپیش به سفر وی اعتراض کرده‌اند و از دولت بایدن خواسته‌اند که برای این سفر به وی ویزا ندهد. این سناتور گفت: در حالی که رئیسی به موج سرکوب رژیم در داخل کشور ادامه می‌دهد، عوامل داخلی سپاه پاسداران که در لیست سازمانهای تروریستی خارجی آمریکا قرار دارد، برای ترور مقامات ارشد فعلی و سابق آمریکا در آمریکا توطئه می‌کنند. آنها افزودند یک سابقه قوی برای رد کردن ویزای ورود به رهبران کشورهای خارجی وجود دارد.

لیندا چاوز افزود: در سال۲۰۱۴، اوباما ویزای ورود حمید ابوطالبی، سفیر رژیم ایران در سازمان ملل را که در گروگان گرفتن دیپلماتهای آمریکایی در سال۱۹۷۹ دست داشت، رد کرد. در سال۲۰۲۰، ایالات متحده از صدور ویزا برای جواد ظریف وزیر امور خارجه رژیم خودداری کرد. نقش ابراهیم رئیسی در رژیمی که حقوق‌بشر را نقض می‌کند و تلاشهای مستمر رژیم ایران برای قتل مقامات آمریکایی، برای اثبات عدم صلاحیت وی جهت دریافت ویزای ورود به آمریکا، بیش از حد مورد نیاز است.

نقش رئیسی در نقض فاحش حقوق‌بشر باعث تحریم وی توسط دفتر کنترل داراییهای خارجی وزارت خزانه‌داری در سال۲۰۱۹، بر اساس فرمان اجرایی ۱۳۸۷۶ شد.

پس از سه سال، قضاییه سوئد یکی از عاملان جنایات علیه بشریت در قتل‌عام سال۱۹۸۸ را که در آن رئیسی نقش عمده‌یی داشته، به حبس ابد محکوم کرد.

لیندا چاوز خاطرنشان کرد: سناتور باب منندز در پیام ژوئیه ۲۰۲۲ خود به کنفرانس جهانی در اشرف۳ گفت رئیسی کسی است که فعالانه در قتل‌عام ۳۰۰۰۰زندانی سیاسی در سال۱۹۸۸ دست داشته. جنایتی که او پس از فتوای ولی‌فقیه رژیم ایران علیه مجاهدین خلق انجام داد. با توجه به این‌که ثابت شده ابراهیم رئیسی یک قاتل کشتار جمعی است، نباید با او به‌عنوان رئیس دولت رفتار کرد و باید ورود وی به ایالات متحده برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در سپتامبر را ممنوع کرد. در عوض، او باید به جرم جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی دستگیر و محاکمه شود.

ما اینجا هستیم تا به مردان، زنان و کودکانی که توسط رژیم ایران به طرز وحشیانه‌ای شکنجه و به‌قتل رسیده‌اند، ادای احترام کنیم. ابراهیم رئیسی که در حال حاضر رئیس‌جمهور رژیم ایران است، شخصاً در این جنایات شرکت داشته. او نباید اجازه داشته باشد به آمریکا بیاید.

من از سازمان مجاهدین خلق سپاسگزارم. من از خانم مریم رجوی به‌خاطر تمام کارهایی که به‌خاطر مردم ایران انجام داده، تشکر می‌کنم.

زمان تغییر رژیم در ایران فرا رسیده و سازمان مجاهدین خلق جلودار این راه است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/009ff00d-e29c-4b4b-a4da-942a56bae973"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات