728 x 90

سایت حکومتی رویداد ۲۴: به‌دلیل حمله سایبری رأی‌گیریها با قیام و قعود و بدون حضور خبرنگاران انجام شد

مجلس ارتجاع
مجلس ارتجاع

سایت حکومتی رویداد ۲۴

به‌دلیل حمله سایبری به سامانه‌های مجلس رأی‌گیریها به‌صورت غیرالکترونیک

و با قیام و قعود و بدون حضور خبرنگاران انجام شد

 

رویداد ۲۴ به‌طور رندوم شماره شبای درج شده در لیست منتشر شده

توسط گروه هکری را بررسی کرده

و به این نتیجه رسیده که کد‌های شبا درست و متعلق به نمایندگان مجلس است

بر اساس این جدول حقوق دریافتی نمایندگان در خردادماه به

طور میانگین بیش از ۲۰۰میلیون تومان بوده

 

در سند ادعایی به ارائه تسهیلات مالی برای آجیل شب عید

آجیل عید نوروز جشن تکلیف فرزندان کارکنان

روز تولد کارکنان روز کارمند روز مجلس و برخی مناسبت‌های مذهبی اشاره شده است

برای مثال هزینه آجیل عید نوروز به ازای هر یک از کارکنان

سه میلیون و ۶۰۰هزار تومان و آجیل شب یلدا دو میلیون تومان در نظر گرفته شده است

 

اقدامات عجیب حراست مجلس در اعتراضات پاییز ۱۴۰۱

گروه هکری مدعی شده در تاریخ ۴مهر ماه ۱۴۰۱ مرکز حراست قوه مقننه

طی نامه‌یی به قالیباف از اقدامات امنیتی حراست در خصوص اعتراضات خبر داده است

 

سایت حکومتی رویداد ۲۴ – ۲۶ بهمن ۱۴۰۲:

ماجرای هک اسناد محرمانه مجلس چیست؟/ درز اسناد از حقوق نمایندگان تا نفوذ حراست

روز سه‌شنبه یک گروه هکری که نام خود را «قیام تا سرنگونی» گذاشته، از هک شدن سایتها و سامانه‌های مجلس شورای اسلامی خبر داد. در ساعات اولیه روز، تصویر رهبران سازمان مجاهدین خلق در صفحه نخست وبسایت خبری مجلس، سایت پایگاه الکترونیکی جامع مجلس و سایت کتابخانه و مرکز اسناد مجلس قرار گرفت و به این ترتیب خبر هک شدن این سامانه‌ها را اعلام کرد. در ساعات بعد، مشخص شد سرور اصلی، سرور‌های کمیسیونها، سرور صحن، مجلس یار، بانک‌های داده مجلس و سرور‌های جانبی نظیر دبیرخانه محرمانه هیأت‌رئیسه و دفتر ریاست هم هک شده و اطلاعات آن به دست هکر‌ها افتاده است.

روابط عمومی مجلس در پایان روز سه‌شنبه بیانیه‌یی داد و حمله سایبری را تأیید کرد. صبح روز چهارشنبه هم جلسه رسیدگی به جزییات لایحه بودجه در حالی در دستور کار قرار گرفت که به‌دلیل حمله سایبری به سامانه‌های مجلس، رأی‌گیریها به‌صورت غیرالکترونیک و با قیام و قعود و بدون حضور خبرنگاران انجام شد.

روابط عمومی مجلس بخشی از این اسناد را تکذیب کرده است.

جنجال بر سر حقوق نمایندگان مجلس

یکی از بخش‌های اسناد ادعایی، لیست حقوق پرداخت شده ۲۲۶ نماینده در خردادماه است. رویداد ۲۴ به‌طور رندوم شماره شبای درج شده در لیست منتشر شده توسط گروه هکری را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده که کد‌های شبا درست و متعلق به نمایندگان مجلس است. بر اساس این جدول حقوق دریافتی نمایندگان در خرداد ماه به‌طور میانگین بیش از ۲۰۰ میلیون تومان بوده است. بیشترین حقوق معادل نزدیک به ۲۶۵ میلیون تومان به مالک شریعتی نیاسر و مهدی طغیانی از اعضای کمیسیونهای انرژی و اقتصاد پرداخت شده است.

در سند ادعایی گروه هکری تحت عنوان « «جزییات مبالغ و خدمات رفاهی» به ارائه تسهیلات مالی برای آجیل شب عید، آجیل عید نوروز، جشن تکلیف فرزندان کارکنان، روز تولد کارکنان، روز کارمند، روز مجلس و برخی مناسبت‌های مذهبی اشاره شده است. برای مثال هزینه آجیل عید نوروز به ازای هر یک از کارکنان سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و آجیل شب یلدا دو میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

تیرماه امسال احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم در مجلس گفته بود مجموع واریزی نماینده‌های مجلس به‌طور متوسط از ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است که تنها حدود ۲۰ میلیون تومان از این مبلغ برای حقوق شخصی نماینده‌ها است و مابقی هزینه دفاتر و مشاوران و مسئولان دفتر و هزینه‌های جاری مانند رفت و آمد‌ها است.

بیگی‌نژاد نماینده ملایر هم به‌طور تلویحی ارقام حقوق منتشر شده توسط گروه هکری را تأیید کرده، اما گفته «اگر فیشی منتشر شده، موارد در آن ذکر شده که برای چه بوده، به‌طور مثال برای حقوق دفتر، پرسنل است وقتی رقم حق مسئولیت و هزینه دفتر را با هم می‌آورند رقم زیاد نشان داده می‌شود و مردم فکر می‌کنند نمایندگان این‌قدر حقوق می‌گیرند و بعد می‌بینند این‌طور نیست»

اقدامات عجیب حراست مجلس در اعتراضات پاییز ۱۴۰۱

گروه هکری مدعی شده در تاریخ ۴ مهر ماه ۱۴۰۱، مرکز حراست قوه مقننه طی نامه‌یی به محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس از اقدامات امنیتی حراست در خصوص اعتراضات خبر داده است. در بین اقدامات امنیتی، هشدار به نمایندگان برای عدم موضع‌گیری درباره مهسا امینی و اعتراضات، و احصا شماره تلفن کلیه نمایندگان و کارکنان مجلس و ارسال آن به نهاد‌های امنیتی جهت رصد احتمالی حضور آنها در تجمعات و جمع‌آوری و ارسال سطل‌های زباله اطراف مجلس به نقاط دورتر جهت جلوگیری از آتش زدن آنها توسط معترضان موارد عجیبی به نظر می‌رسیدند.

حراست در این نامه به رئیس مجلس گفته برخی نمایندگان از جمله «پزشکیان، رشیدی کوچی، پاک فطرت و خضریان»، از نمایندگان حاشیه ساز بوده‌اند؛ اما توجیه حضوری و تلفنی آنها موجب «تعدیل قابل توجه مواضع نمایندگان و در نهایت بیانیه‌یی از سوی پزشکیان» شده است.

اشاره حراست به بیانیه‌ای است که مسعود پزشکیان نماینده اصلاح‌طلب مجلس در تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ منتشر کرده است. پزشکیان در این بیانیه گفته بود «کشتن برادران نیروی انتظامی و بسیجی، آتش‌زدن و تخریب اماکن عمومی و توهین به مقام معظم رهبری جز ایجاد خشم و کینه ماندگار در جامعه هیچگاه به حل مشکل نخواهد انجامید».

گفتنی است که جلال رشیدی کوچی برای انتخابات مجلس دوازدهم رد صلاحیت شده است.

 

در بخشی از اسناد ادعایی، حراست نامه‌یی به قالیباف نوشته و خواستار رفع موانع حضور پرسنل حراست در جلسات کمیسیون‌ها به بهانه جلوگیری از انتشار مباحث مطرح شده در جلسات تخصصی توسط برخی رسانه‌ها شده است. حسین عرفانیان رئیس مرکز حراست مجلس در این نامه گفته برخی کمیسیون‌ها از جمله «کمیسیون فرهنگی» از پذیرش نماینده مرکز حراست در جلسات کمیسیون امتناع می‌کنند، اما لازمست این موانع به‌ویژه در کمیسیونهای «امنیت، شوراها، اجتماعی و انرژی» برداشته شود.

 

تلاش بیت رهبری برای حفظ مرجعیت وزارت‌خارجه در روابط خارجی

گروه هکری سندی را منتشر کرده و مدعی شده این سند نامه محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر رهبری خطاب به رئیس مجلس است. در این نامه از قالیباف خواسته شده «ماده ۱۰۰ برنامه هفتم توسعه کشور» را اصلاح کنند.

در ماه ۱۰۰ برنامه هفتم توسعه کشور، برخی نهاد‌ها و دستگاههای اجرایی کشور از هماهنگی با وزارت‌خارجه در زمینه روابط خارجی مستثنا شده‌اند. محمدی گلپایگانی در نامه به قالیباف خواسته این بند اصلاح شود و مرجعیت وزارت‌خارجه در امور خارجی حفظ شود چرا که در غیراین صورت موجب ایجاد ناهماهنگی در سیاست خارجی شده و منعکس‌کننده پیام تضعیف دستگاه دیپلماسی به سایر کشور‌ها و سازمانهای بین‌المللی است.

 

نامه پدافند غیرعامل به قالیباف درباره استاندار‌دهای حفاظت از صنعت هسته‌ای

گروه هکری مدعی شده نامه‌یی از غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل به قالیباف را منتشر کرده که در آن نسبت به رعایت نشدن اصول استاندارد‌های حفاظت و صیانت از سایت‌های اتمی مورد انتقاد قرار گرفته و از مجلس خواسته شده به اجرای این موارد نظارت کند.

در یکی از بند‌های این نامه آمده است که «سوخت مصرف شده سال‌های گذشته در رأکتور تحقیقاتی تهران» در بافت شهری پرتراکم پایتخت باقی مانده است.

در بند دیگری گفته شده قرار بوده «دو مرکز» هسته‌یی بر اساس دستور رهبری به مکان امن منتقل شوند، اما این اتفاق نیافتاده است.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b654fc29-dd30-490c-9cf1-585099b47a46"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات