728 x 90

زلزله ۷.۸ریشتری در ترکیه و سوریه - رویترز: قربانیان زلزله ترکیه و سوریه از مرز ۵۵۰۰ گذشت

زلزله در ترکیه
زلزله در ترکیه

رویترز، ۱۸بهمن:
امدادگران در مسابقه با زمان در حالیست که قربانیان زلزله ترکیه و سوریه از مرز ۵۰۰۰گذشت
تعداد قربانیان در ترکیه از ۳۴۰۰نفر و در سوریه حداقل ۱۶۰۰نفر گذشت
آب و هوای بد تلاش‌های جستجو را با مشکل مواجه می‌کند
یونیسف - ممکن است هزاران کودک کشته شده باشند
نزدیک به 6000 ساختمان در ترکیه ویران شد
زمین‌لرزه ۷.۸ریشتری - مرگبارترین زمین‌لرزه ترکیه از سال۱۹۹۹ اوایل روز دوشنبه رخ داد و ساعاتی بعد با نزدیک به همان قدرت تکرار شد.
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در ۱۰استان به‌عنوان منطقه فاجعه‌آمیز اعلام کرد و به مدت ۳ماه در این منطقه حالت فوق‌العاده اعلام کرد.
سازمان مدیریت حوادث و فوریتهای ترکیه (AFAD) اعلام کرد که در این زمین‌لرزه که ۲۸۵ پس لرزه را به‌دنبال داشت، ۵۷۷۵ ساختمان تخریب شده و ۲۰۴۲۶نفر نیز مجروح شده‌اند.
جیمز الدر، سخنگوی یونیسف در ژنو به خبرنگاران که این زمین‌لرزه را قویترین زلزله در تقریباً ۱۰۰سال اخیر می‌داند، گفت که پناهجویان سوری در شمال غرب سوریه و ترکیه از آسیب پذیرترین آنها هستند.

 

رویترز، ۱۸بهمن:
رهبر ترکیه با گذشتن از ۵۱۰۰کشته در زمین‌لرزه ترکیه و سوریه، وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد.

 

 

بامداد روز سه‌شنبه ۱۸ بهمن زلزله دیگری به شدت ۵/۶ ریشتر مرکز ترکیه را لرزاند. این چندمین پس‌لرزه بعد از زلزله ۷/۸ ریشتری صبح دوشنبه است که مناطق وسیعی در ترکیه و سوریه را به لرزه درآورد.

بنیاد کمک‌رسانی در بلایا و فجایع آفاد در ترکیه تا روز سه‌شنبه مجموعا ۲۴۳ پس‌لرزه ثبت کرده است.

بر اساس آخرین آمار شمار کشته‌شدگان زلزله در دو کشور ترکیه و سوریه به بیش از ۴۳۰۰ نفر رسیده است. به گزارش خبرگزاری آنادولو تعداد کشته‌شدگان در ترکیه ۲۹۲۱ و تعداد مصدومان ۱۵ هزار و ۸۳۴ نفر است.

به گزارش وزارت بهداشت سوریه و نهاد امدادرسانی کلاه سفیدها تا دوشنبه شب شمار کشته‌شدگان زلزله در این کشور بر ۱۳۰۰ نفر بالغ بوده است.

امدادگران در ترکیه و سوریه با دستان خالی شب یخبندان سه‌شنبه را برای یافتن بازماندگان در میان آوار هزاران ساختمانی که در یک سری زمین‌لرزه‌های شدید فرو ریخته بودند، حفاری کردند.
پس از انبوهی از زمین‌لرزه‌های شدید در نزدیکی مرز ترکیه و سوریه - که بزرگترین آنها با بزرگی ۷.۸ریشتر اندازه‌گیری شد، تعداد کشته‌های تأیید شده در سراسر دو کشور به بیش از ۴۳۰۰ افزایش یافت.

لحظه نجات یک کودک از زیر آوار در شهر اورفا ترکیه

سقوط ساختمانها  بعد از پس لرزه ها

ساختمان‌های شهرهای جنوبی ترکیه و شمال سوریه همچنان یکی‌یکی میریزند

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a83838a5-8c1f-45b3-81ef-48d5fc64de35"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات