728 x 90

رئیس‌جمهور آلبانی: باعث مسرت بزرگی است که به دیدار خانم مریم رجوی رفتم و با طرح ۱۰ماده‌ای ایشان آشنا شدم‎

دیدار الیر متا رئیس جمهور آلبانی با مریم رجوی رئیس جمهور  برگزیده مقاومت ایران
دیدار الیر متا رئیس جمهور آلبانی با مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران

الیر متا رئیس‌جمهور آلبانی:

باعث مسرت بزرگی است که به دیدار خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران رفتم و با طرح ۱۰ماده‌ای ایشان آشنا شدم.

این طرح، مبتنی بر ارزشهای بنیادین آزادی، انتخابات آزاد، حاکمیت قانون، کثرت‌گرایی با هدف ساختن جامعه‌یی پویا و دموکراتیک برای مردم ایران است.

من با رنج و فدا و مشکلات وصف ناپذیری که این افراد از سرگذرانده‌اند، و با تمام تلاشهایشان به‌منظور دستیابی به هدف بسیار مهمشان برای دموکراسی و عدالت اجتماعی، اعلام همبستگی می‌کنم.

مهمان‌نوازی و همبستگی مردم آلبانی با این افراد، تجسم والایی است؛ از آموزشهای مادر ترزای مقدس که سمبل عشق و انسانیت برای مردم آلبانی و جهان است؛

-برای همبستگی انسانی؛

-برای ابراز مراقبت و توجه و همراهی با کسانی که نیازمند کمک و همبستگی هستند؛

و برای تسکین رنجهایی که آنها در خلال فداکاریهایشان متحمل شده‌اند.

رئیس جمهور- ایلیر متا

دیدار الیر متا رئیس‌جمهور آلبانی با مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران در اشرف۳

دیدار الیر متا رئیس‌جمهور آلبانی با مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران در اشرف۳

 

بازدید ایلیر متا رئیس جمهور آلبانی از اشرف۳ و ملاقات با خانم رجوی

 

ظهر روز جمعه ۲۲شهریور ۱۳۹۸(۱۳سپتامبر ۲۰۱۹) آقای ایلیر متا رئیس‌جمهور آلبانی از اشرف۳ محل اقامت اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در این کشور بازدید کرد.

مجاهدین از رئیس‌جمهور آلبانی به گرمی استقبال کردند. آقای فاتمیر مدیو رئیس حزب جمهوریخواه آلبانی و همچنین مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور در این دیدار او را همراهی می‌کردند.
پرزیدنت متا با مریم رجوی دیدار و گفتگو کرد و از نمایشگاه ۱۲۰سال مقاومت برای آزادی در اشرف۳ بازدید نمود.
پرزیدنت متا در دیدار با مجاهدین گفت: من هیچ تصویری نسبت به میزان فداکاری و ابعاد کشتار و نسل‌کشی که شما و هوادارانتان متحمل شده‌اید، نداشتم. این‌که می‌بینم این همه انسان، زنان و کودکان، قتل‌عام شده‌اند، برایم شوکه‌کننده است.
رئیس‌جمهور آلبانی تأکید کرد: این امر همچنین بیانگر وجود یک جنبش گسترده در داخل ایران است... من بسیار تحت تأثیر طرح ده ماده‌یی خانم مریم رجوی قرار گرفتم زیرا بر آزادی‌های بنیادین مبتنی است و بهروزی و دموکراسی برای مردم ایران را تضمین می‌کند. همه ما در آلبانی در حمایتمان از تلاش‌ها و عزم و اراده شما متحد هستیم.
مریم رجوی ضمن خوش‌آمد گویی به پرزیدنت متا گفت: مردم ایران هیچ‌گاه مهمان‌نوازی آلبانی از رزمندگان آزادی ایران را فراموش نخواهند کرد و این امر در تاریخ روابط دو ملت ثبت شده و ماندگار می‌ماند. همچنین قاطعیت آلبانی در مقابل رژیم آخوندی و اخراج سفیر این رژیم به‌خاطر مشارکت در تروریسم، یک الگو برای دیگر کشورهای جهان است.
مریم رجوی تأکید کرد: تجربه نشان داده است دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران رفرم‌ناپذیر است و مماشات با آن صرفاً مشوق تروریسم و بنیادگرایی است. رفتار این رژیم تغییرناپذیر است، از این رو تغییر این رژیم توسط مردم و مقاومت ایران، لازمه صلح و ثبات در منطقه و جهان است.
پرزیدنت متا در دفتر یادبود موزه شهیدان مقاومت ایران نوشت: این یک تجربه خارق‌العاده برای من بود که با فداکاریهای غیرقابل تصور این جنبش برای آزادی و عدالت اجتماعی آشنا شوم... ما افتخار می‌کنیم که تمام تلاش‌مان را انجام دادیم و آرزو می‌کنیم به آزادی دست‌یابید و تا آن زمان، اینجا خانه شما خواهد بود...