728 x 90

نماینده کنگره آمریکا خواستار نامگذاری تروریستی سازمان بدر و شبه‌نظامیان حشدالشعبی شد

جو ویلسون عضو مجلس نمایندگان آمریکا
جو ویلسون عضو مجلس نمایندگان آمریکا

جو ویلسون، عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا و عضو کمیته‌های روابط خارجی و نیروهای مسلح این مجلس، از تصویب لایحه تخصیص بودجه وزارت دفاع برای سال۲۰۲۱، که شامل متمم‌های اضافه شده توسط او در زمینه ممنوعیت تأمین مالی شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران در عراق است، استقبال کرد.

عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در یک بیانیه کتبی، که روز جمعه در واشنگتن پس از تصویب این لایحه قانونی با ۲۱۷ رأی موافق در برابر ۱۹۷ رأی مخالف منتشر کرد، نوشت: «این متمم‌ها رسیدن منابع مالی [پرداخت شده] توسط مالیات‌دهندگان آمریکایی به دست شبه‌نظامیان بدنام مورد حمایت رژیم ایران - که حق حاکمیت عراق را تضعیف می‌کنند و دستشان به خون آمریکاییان آغشته است - را ممنوع می‌کند؛ گروه‌هایی که از نیروهای حشدالشعبی تشکیل شده‌اند و به‌ویژه سازمان بدر، گروه بزدل نیابتی ایران، که بی‌شرمانه خواسته‌های شریرانه رژیم ایران در عراق را اجرا کرده و در حمله به سفارت [ایالات متحده] در بغداد دست داشته است».

بنا بر اعلام کمیته مقررات مجلس نمایندگان آمریکا، یکی از متمم‌های جو ویلسون «رسیدن منابع مالی ایالات متحده به سازمان بدر، یک سازمان شبه‌نظامی که رهبر آن در حمله به سفارت ایالات متحده در بغداد در دسامبر ۲۰۱۹ مشارکت کرد، را ممنوع می‌کند». دومین متمم جو ویلسون «رسیدن منابع مالی ایالات متحده به نیروهای بسیج مردمی [حشدالشعبی] عراق، که عمدتاً از شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران تشکیل شده است، را ممنوع می‌کند».

عضو مجلس نمایندگان آمریکا با تأکید بر این‌که شمول این دو متمم در لایحه تخصیص بودجه وزارت دفاع در سال۲۰۲۱ «موجب می‌شود اطمینان حاصل کنیم که پول ما برای تأمین مالی کسانی که دستور کار جنایتکارانه دارند، به کار گرفته نخواهد شد» وضع تحریم‌های بیشتر علیه نیروهای حشدالشعبی و سازمان بدر را خواستار شد.
ویلسون گفت: «آنها باید به‌عنوان سازمانهای تروریستی تعیین شوند. ما باید دست‌کم اطمینان یابیم که حتی یک پنی [یک سنت] از پولی که مالیات‌دهندگان آمریکایی به سختی به دست آورده‌اند، به دست این دار و دسته‌های تبهکار، که خواهان بی‌ثبات کردن عراق و آسیب رساندن به خانواده‌های آمریکایی هستند، نخواهد رسید.»