728 x 90

دوازدهمین هفته اعتصاب غذای زندانیان در اعتراض به اعدام‌های گسترده

اعتصاب زندانیان
اعتصاب زندانیان

زندانیان در زندانهای ایران امروز سه‌شنبه ۲۸فروردین ۱۴۰۳، در اعتراض به اعدام‌های گسترده در ایران دست به اعتصاب غذا زدند. این اعتصاب دوازدهمین هفته اعتصاب غذای زندانیان در سه‌شنبه هر هفته است.

زندانیان در بیانیه خود نوشتند:

«به گزارش فعالان حقوق‌بشر در ایران، امروز ۲۸فروردین ۱۴۰۳ و در دوازدهمین هفته پی‌درپی "کمپین سه‌شنبه‌های علیه اعدام"، شمار گسترده‌یی از زندانیان سیاسی و غیرسیاسی در زندانهای مختلف کشور از جمله قزلحصار، بندهای ۴ و ۶ و ۸ و زنان اوین، زندان مرکزی کرج، نقده، خوی، مشهد، خرم‌آباد و سقز با توجه به افزایش احتمال اجرای گسترده احکام غیرانسانی اعدام توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی دست به اعتصاب غذا زدند.

 

بنا بر گزارشات منابع موثق از داخل زندانها، در چند روز اخیر و با سوء‌استفاده حکومت از شرایط ملتهب در منطقه، شماری از محکومان غیرسیاسی در زندانهای مختلف کشور در سکوت خبری اعدام شده و تعداد دیگری نیز به سلول‌های انفرادی در زندان قزلحصار و دیگر زندانها جهت اجرای حکم اعدام منتقل شده‌اند.

 

با توجه به اخبار منتشر شده، به نظر می‌رسد موج جدید سرکوب و ارعاب از طریق اجرای احکام غیرانسانی اعدام توسط دستگاه قضایی و امنیتی آغاز شده است.

 

این در حالی است که در چند روز اخیر تعدادی حکم جدید حکم اعدام نیز توسط دادگاههای حکومت استبداد، صادر شده و هم‌زمان به بهانه واهی "بی حجابی" فضای امنیتی را علیه زنان از ۲۵فروردین تشدید نموده‌اند.

 

زندانیان زندان قزلحصار از سه‌شنبه نهم بهمن سال گذشته با راه‌اندازی کارزار "سه‌شنبه‌های علیه اعدام"تلاش کرده‌اند حداقل مسئولیت اخلاقی خود را جهت توجه بیشتر افکار عمومی داخلی و بین‌المللی به مسأله نقض فاحش"حق زندگی" و اعدام گسترده زندانیان در ایران، انجام دهند. این کارزار در چند هفته اخیر از سوی زندانیان زندانهای اوین، خرم‌آباد، مرکزی کرج، خوی، نقده، مشهد و سقز مورد حمایت قرار گرفته و شماری از زندانیان این زندانها به این کارزار پیوستند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c9895120-2985-4977-83cb-db915c08ba15"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات