728 x 90

دستگیری زندانیان سیاسی سابق، هواداران و خانواده‌های مجاهدین در آستانه سالگرد قیام

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

دستگیری زندانیان سیاسی سابق، هواداران و خانواده‌های مجاهدین در آستانه سالگرد قیام

 

رژیم ضدبشری آخوندها در روزها و هفته‌های اخیر در وحشت از بالا‌گرفتن قیام، به دستگیری زندانیان آزاد شده، هواداران و خانواده‌های مجاهدین روی آورده است. روز گذشته (چهارشنبه ۲۲شهریور)، نیروهای امنیتی زهرا صفایی و دخترش پرستو معینی دو زندانی سیاسی سابق را در تهران دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل کردند.

زهرا صفایی ۶۱ساله پیش از این بارها دستگیر و زندانی شده بود، آخرین بار در سال ۱۳۹۸ دستگیر و در بهمن ۱۴۰۱ از زندان آزاد شد. وی از بیماریهای مختلف از جمله دیابت شدید، فشار خون و ناراحتی قلبی رنج می‌برد و تحت درمان و رسیدگیهای پزشکی قرار داشت. او در دهه ۶۰ به جرم هواداری از سازمان مجاهدین خلق ایران ۸سال زندانی شد. در سال ۸۵ نیز دستگیر و مدتی در زندان بود.

پرستو معینی ۲۳ساله نیز همراه با مادرش در سال ۹۸ دستگیر و در بهمن‌ماه ۱۴۰۱ از زندان آزاد شده بود، قضاییه جلادان او را که دانشجو بود از تحصیل محروم کرده و بعد از آزادی، به وی اجازه ثبت‌نام مجدد در دانشگاه را ندادند.

زهرا صفایی فرزند مجاهد شهید حسنعلی صفایی است که از بازاریان سرشناس تهران و از زندانیان سیاسی زمان شاه بود و در سال ۶۰ توسط دژخیمان رژیم خمینی دستگیر و به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین در همان سال اعدام شد.

مقاومت ایران بار دیگر ملل متحد و کشورهای عضو را به اقدام فوری برای آزادی زندانیان سیاسی فرامی‌خواند و بر ضرورت بازدید هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی از زندانهای ایران و دیدار با زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی تأکید می‌کند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۳شهریور ۱۴۰۲ (۱۴ سپتامبر ۲۰۲۳)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/84603ad0-91a9-40de-8cab-1c35c313c9dc"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات