728 x 90

قیام سراسری ، شماره ۱۸۳

در ۸۴ امین شب قیام، تظاهرات شبانه در تهران در اعتراض به اعدام محسن شکاری

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام سراسری، شماره ۱۸۳

در ۸۴ امین شب قیام، تظاهرات شبانه در تهران در اعتراض به اعدام محسن شکاری

«می‌کشم می‌کشم هر که برادرم کشت»، «مرگ بر خامنه‌ای»، «قسم به خون محسن ایرانو پس می‌گیریم»

 

پنجشنبه شب ۱۷آذر، در هشتاد و چهارمین شب قیام، مردم در نقاط مختلف تهران از جمله ستارخان و در خیابان آزادی و مناطق اطراف آن، جیحون، میدان توحید، پونک، هفت تیر، اکباتان، چیتگر، ایستگاه تأتر شهر، نارمک و... با فریادهای «محسن شکاری» و شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «می کشم می‌کشم هر که برادرم کشت»، «محسن ما رو بردند جنازشو آوردند» و «آزادی آزادی آزادی» تظاهرات شبانه برپا کردند و صف طولانی خودروها با زدن بوق به سمت میدان آزادی و به سمت ستارخان رفتند. نیروهای سرکوبگر در وحشت از اعتراضات مردم در چهارراه‌ها و نقاط مختلف منطقه مستقر شده بودند. در نارمک مردم شعار می‌دادند «قسم به خون محسن ایرانو پس می‌گیریم». در شهرک اکباتان جوانان شعار می‌دادند «از زاهدان تا تهران خونین تمام ایران».

نیروی انتظامی و بسیج و لباس‌شخصیها در اطراف میدان آزادی به تظاهر کنندگان حمله کردند و گاز اشک‌آور شلیک نمودند و جنگ و گریز با نیروهای سرکوبگر جریان داشت. در بزرگراه همت بنر بزرگ محسن شکاری- انتقام» نصب شده بود.

در سنندج جوانان در میدان نبوت با روشن کردن آتش و شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر جاش» تظاهرات شبانه به‌راه انداختند و مردم سقز در منطقه صالح آباد با روشن کردن آتش جاده‌ها را مسدود کردند.

جوانان در اصفهان با سر دادن شعارهای ضدحکومتی در چهارباغ تظاهرات شبانه به‌راه انداختند. نیروهای دشمن با گاز اشک‌آور به آنها حمله کردند. در نجف آباد تظاهرات شبانه با شعار «فقر فساد گرونی می‌ریم تا سرنگونی» برپا شد و در اردکان جوانان با شعار «حکومت بچه کش نمی‌خوایم» دست به تظاهرات زدند. در یاسوج تظاهرات شبانه با شعار «مرگ بر دیکتاتور» و برافروختن آتش برپا شد و در مناطق مختلف شهر صدای شلیک شنیده می‌شد.

مراسم چهلم شهید کومار درافتاده با حضور گسترده مردم پیرانشهر برگزار شد. کومار ۱۶ساله روز ۸آبان در تظاهرات پیرانشهر هدف شلیک مستقیم هدف قرار گرفت و در بیمارستان به‌شهادت رسید. جوانان دلیر در نکا (استان مازندران) دادگستری این شهر را به آتش کشیدند و در یزد کمیته امداد موسوم به خمینی را آتش زدند.

روز پنجشنبه خانواده‌های زندانیان قیام برای اطلاع از وضعیت عزیزانشان در مقابل زندان اوین تجمع کردند. تعدادی از پزشکان و کادر پزشکی در اعتراض به حکم اعدام دکتر حمید قره حسنلو که در خطر اعدام قرار دارد تجمع کردند که مأموران رژیم به آنها حمله کردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۸ آذر ۱۴۰۱ (۹ دسامبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d366e398-d13a-4ea7-8ffe-cdcf519ca156"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات