728 x 90

درگیری در روستای ابوالفضل کیانشهر اهواز به‌خاطر تخریب خانه‌های مردم و مقاومت مردم در برابر نیروهای امنیتی + توئیت مریم رجوی

درگیری در کیانشهر اهواز به‌خاطر تخریب خانه‌های مردم
درگیری در کیانشهر اهواز به‌خاطر تخریب خانه‌های مردم

توئیت مریم رجوی:

نیروهای امنیتی رژیم چهارشنبه ۵شهریور درصدد تخریب برخی از منازل مردم منطقه کیانشهر اهواز برآمدند که با مقاومت مردم روبه‌رو شدند.

مزدوران در این درگیری از اسلحه ساچمه‌ای وینچستر و گاز اشک‌آور علیه مردم همان منطقه استفاده کرده و تعدادی از مردم را مجروح کردند.

نیروهای امنیتی به مردم روستای ابوالفضل در نزدیکی اهواز حمله کرده، تعدادی از آنها را زخمی کرده و دهها نفر از آنها را بازداشت کردند. بنیاد مستضفعان ادعا می‌کند که مالک این روستاست و روستاییانی که دهه‌ها ساکن آن بوده‌اند، باید آن را تخلیه کنند.

درگیری میان سید یوسف موسوی، امام جمعه روستای ابوالفضل و مامورین لباس شخصی در روستای ابوالفضل اهواز. در درگیری دیروز نیروهای پلیس با اهالی معترض این روستا، چندین نفر زخمی شده‌اند.

موضوع « روستای ابوالفضل» چیست و این روستا کجا قرار دارد؟
۳۰سال پیش بعد از پایان جنگ ایران و عراق زمینی که این روستا بر آن بنا شد، زمینی بود بدون ارزش و لم یزرع. اما به مرور زمان که شهر اهواز گسترش یافت و ساخت و ساز نزدیک این محل رسید، ارزش زمینهای این منطقه قیمت نجومی پیدا کرد. بنیاد غارتگر به اصطلاح مستضعفان بناگاه یاد زمین‌های خود افتاده و مدعی شد که زمین متعلق به اوست و باید اهالی روستا را تخلیه کنند. حتی مردان روستا که با این ستم آشکار مخالفت کردند دستگیر و زندانی شدند!