728 x 90

درگذشت خواهر مجاهد مریم محمد در آلبانی

خواهر مجاهد مریم محمد از شورای مرکزی مجاهدین
خواهر مجاهد مریم محمد از شورای مرکزی مجاهدین

خواهر مجاهد مریم محمد از شورای مرکزی مجاهدین با ۳۸سال سابقه مبارزه حرفه‌یی در برابر رژیم ولایت فقیه، در پی ۴سال بیماریهای سخت روز پنجشنبه ۱۰فروردین در بیمارستان در آلبانی درگذشت و به یاران شهید و صدیقش پیوست. وی از چند بیماری رنج می‌برد.

مریم محمد متولد ۱۳۳۲ در تهران، دانشجوی رشتهٔ زبان و ادبیات انگلیسی در اسکاتلند در سال۱۳۶۳ با انقلاب ایدئولوژیک درونی با مجاهدین و پیام رهائیبخش مریم رهایی آشنا شد و به‌طور حرفه‌یی و تمام وقت به مجاهدین پیوست.

در سال۱۳۶۵ هنگامی که دولت شیراک در فرانسه در معامله و بندوبست با رژیم ضدبشری آخوندها شماری از مجاهدین و اعضای مقاومت ایران و پناهندگان سیاسی را به‌گابن اخراج کرد، مجاهد خلق مریم محمد به‌مدت یک ماه در اعتصاب‌غذای اعتراضی شرکت داشت.

مادر محمد و پدر محمد، والدین مرحوم ِ مجاهد صدیق مریم محمد، از هواداران سخت‌کوش مجاهدین و یاران ۴۰ساله مقاومت در انگلستان بودند.

در سال۱۳۶۷ همزمان با حماسه میهنی و آرمانی فروغ جاویدان، مریم محمد به ارتش آزادیبخش ملی ایران پیوست.

مجاهد صدیق مریم محمد در یک دهه پایداری در اشرف و لیبرتی در مقابله با حملات وحوش و مزدوران ولایت فقیه و در زمان موشک‌بارانها و محاصره ضدانسانی دارویی و پزشکی، مسئولیت همراهی و ترجمه و رسیدگی به مجروحان و بیماران را برعهده داشت و با تمام وجود برای همرزمان مجروح و بیمار تلاش می‌کرد.

یکی از مسئولانش در این مورد نوشته است:

«مریم با دلسوزی و احساس مسئولیت فوق‌العاده‌یی خواهران بیمار را برای اجرای قرارهای تخصصی نزد پزشکان می‌برد و پس از مدتی مسئولیت اغلب قرارهای تخصصی خواهران و برادران مجاهد را به عهده گرفت. او در کارش فوق‌العاده جدی، خلاق، مسئولیت پذیر و سرشار از ارزشهای مجاهدی بود. در حمله سال۸۲ آمریکا به عراق که پایگاههای مجاهدین بمباران شدند مریم مسئول رسیدگی به مجروحان خواهر این حملات بود که در بیمارستانها تحت عمل جراحی قرار گرفته بودند. او با شجاعت و مایه‌گذاری فوق العاده، نقش مهمی در رسیدگی و معالجه آنها داشت و توانست آنها را پس از انجام عملهای جراحی در آن شرایط خطیر برای ادامه مداوا به سلامت به اشرف باز گرداند».

مجاهد صدیق مریم محمد در یکی از نقشه‌های مسیر خود در شب قدر در ماه رمضان نوشته است:

خداوندا صد هزار بار سپاس که به من چنین فرصتی عطا کردی که یکبار دیگر در چنین شب مقدسی (شب قدر) در راز و نیاز با مولای متقیان و پیشوای تاریخی مجاهدان و شیر پیروزمند خدا از او بخواهم که مرا در این مسیر هر چه روسفیدتر کند چون با کمک خودش بود که من و تمامی مجاهدان اشرفی و تمام اشرف‌نشانها در سراسر عالم به‌رغم تمام توطئه‌ها و فشارهای دشمن ضدبشر و حامیانشان و به‌رغم زندان سازی ما در لیبرتی توانستیم با همان نقشه‌مسیر و قدر اشرف بدون چشم داشت این مسیر صعب و پر خطر را با پیروزی و سربلندی هر چه بیشتر پشت سر گذاشته و به قله پیروزی و نجات مردم اسیر و تحت شکنجه ایران نزدیکتر شویم. بار خدایا می‌خواهیم از این فرصت طلایی در این شب قدر استفاده کنم و بار یک‌سال آینده‌ام برای جنگ صد برابر را با تجدید عهدم با رهبری عقیده‌ام برادر مسعود و اشرفی اول خواهر مریم هر چه محکم‌تر کنم و شعار از آن ماست پیروزی را بدهم و به رهبران عقیدتی‌ام بگویم تا آخرین نفس مجاهد می مانم و مجاهد می‌میرم

هیهات مناالذله -مریم محمد

خواهر مجاهد مریم محمد در سال۱۳۹۲ همراه با یک گروه از مجروحان و بیماران صعب‌العلاج به آلبانی منتقل شد و در آن جا هم مسئولیت درمان خواهران و برادران مجاهد مجروح و بیمارانی را که در محاصره پزشکی در اشرف و لیبرتی از درمان محروم بودند به عهده داشت و این مسئولیت را با جدیت و دلسوزی پیگیری می‌کرد. او در نقشه‌مسیر خود در رمضان ۱۳۹۵ می‌نویسد:

خدایا تو را به فرق شکافته مولای متقیان قسم که در این آزمایش و هجرت بزرگ نیز مجاهدان راهت را یاری کن که سربلند از آن بیرون بیایند تا آجرهای سفتی زیر پای رهبری پاکبازشان باشند تا این کشتی طوفان زده را به سرمنزل مقصود برساند

 

پیام تسلیت خانم مریم رجوی

خانم مریم رجوی با تسلیت به‌خاطر درگذشت مجاهد صدیق مریم محمد، به رزم بی‌امان او در سالهای طولانی پایداری پرشکوه در اشرف و لیبرتی در بحبوحهٔ جنگ و بمباران و حملات موشکی و محاصره پزشکی و دارویی و شکنجه روانی بیماران با ۳۲۰بلندگو طی ۶۷۷روز درود فرستاد و زنان رزمنده مجاهد را برترین نمونه‌های جنگاوری و پاکبازی در برابر دیکتاتوری زن‌ستیز آخوندها توصیف کرد که بدون هیچ ادعا، طی دهه‌ها، قیمت سنگین آزادی خود و خلقشان را تمام و کمال پرداخته و می‌پردازند.

خانم رجوی از تیم خواهران مجاهدی که در ۴سال اخیر در منتهای مایه‌گذاری به مراقبت و نگهداری از مریم محمد در سخت‌ترین شرایط بیماری پرداختند، منتهای قدردانی را به‌عمل آورد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d5fc1f10-3f0e-4b01-9ef3-5f712e4a7cfc"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات