728 x 90

درخواست نماینده مجلس انگلیس برای نامگذاری سپاه پاسداران در لیست تروریستی

باب بلکمن، نماینده مجلس
باب بلکمن، نماینده مجلس

نیوز ترک لایو امروز شنبه ۱۵ بهمن نوشت  به‌گفته یکی از نمایندگان مجلس، رژیم ایران یک «خطر آشکار و فعلی» است و سپاه پاسداران ایران باید فوراً به‌عنوان یک سازمان تروریستی در بریتانیا معرفی شود.

باب بلکمن، نماینده مجلس به عرب نیوز گفت که هر روز که تأخیر می‌اندازیم، به آنها این فرصت را می‌دهیم که عملیات خود را گسترش دهند و فعالیت‌های پلید دیگری را انجام دهند. ما شواهدی از برخی سازمانها در انگلستان دیده‌ایم که مستقیماً زیر نظر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اداره می‌شوند».

به گفته بلکمن، حزب‌الله لبنان و حماس در نوار غزه قبلاً توسط دولت انگلستان به‌عنوان سازمانهای تروریستی معرفی شده‌اند و «از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمایت مالی و پشتیبانی می‌شوند». اقدامات رژیم فهرست شده و زمینه کافی برای غیرقانونی دانستن آن است.

وی افزود: ایالات متحده به آن دست یافته است، سایر کشورهای اروپایی برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند، وما باید متحدان خود را تشویق کنیم که به‌طور مشترک با ما همکاری کنند تا آنها نتوانند در هیچ جای دیگری در جهان فعالیت کنند.

انگلیس با وجود حمایت گسترده همه احزاب سیاسی به‌دلیل منافع و امنیت ملی، هنوز تحریم‌هایی را علیه آنها اعمال نکرده است و به نظر من تنها دلیلی که دولت در مورد آن تردید دارد این است که مذاکرات را خاتمه می‌دهد و اگر پایان یابد...

از سپتامبر، مذاکرات برای بازگشایی توافق هسته‌یی ۲۰۱۵ با رژیم ایران که توسط رئیس‌جمهور وقت، دونالد ترامپ، در سال۲۰۱۸ لغو شد، به بن‌بست رسیده است.

«هیچ مذاکره‌ای در جریان نیست، زیرا واضح است که سپاه و رژیم ایران مردم خود را سرکوب می‌کنند، که گواه آن این است که هزاران نفر بازداشت شده‌اند، صدها نفر جان خود را از دست داده‌اند، و بسیاری دیگر با چشم‌انداز اعدام بیهوده روبه‌رو هستند. جدی‌تر از شرکت در اعتراضات ضد رژیم است. بر این اساس، زمانی برای مذاکره وجود ندارد. 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/48806f33-7b74-4fb4-b15b-928bdf9b8250"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات